Zamknij
REKLAMA

W Łubiance i Unisławiu rywalizowały najlepsze drużyny w hokeju na trawie

10:40, 19.11.2018 | Informacja prasowa
Skomentuj
Fot. Nadesłana
REKLAMA

Za nami pierwszy w historii międzynarodowy turniej hokeja na trawie, który odbył się na parkietach w Łubiance i Unisławiu. Zwycięzcą został WKS Grunwald Poznań.

Przez trzy dni w gminach Łubianka i Unisław hokeiści siedmiu drużyn - Grunwald Poznań, Pomorzanin Toruń, AZS AWF Poznań, Bałagany Rustico Łubianka, HC Wien, Royal Union Dublin, HC Politechnik Korosten - rywalizowali w Międzynarodowym Turnieju Hokeja na Trawie. Władze gmin postanowiły w ten sposób uczcić rocznicę setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

- To był ogromny zaszczyt gościć takie drużyny. Wszyscy jesteśmy zgodni, że turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Cieszę się, że między innymi w taki sposób mogliśmy świętować 100-lecie niepodległości naszego kraju - mówił podczas zakończenia turnieju wójt Gminy Łubianka, Jerzy Zająkała.

Zawodnicy nie tylko rywalizowali, ale również świetnie się bawili i współpracowali. Podczas drugiego dnia turnieju w Brąchnowie (gmina Łubianka) odbył się mecz przyjaźni - Polska (zawodnicy z polskich klubów) vs. Reszta Świata (zawodnicy z zagranicznych klubów).

Ostatecznie Polacy nie okazali się gościnni i zwyciężyli 7:3, natomiast w turnieju głównym najlepszy był WKS Grunwald Poznań. Podopieczni Karola Śnieżka najpierw pokonali w półfinale Bałagany Rustico Łubianka, a w finale poradzili sobie z Pomorzaninem Toruń. Trzecie miejsce zajęli studenci z AWF Poznań po pokonaniu Bałaganów Rustico Łubianka.

- Cieszę się, że mogliśmy wziąć dział w tym turnieju. Dla nas to doskonałe przetarcie przed rozgrywkami ligowymi. Mogliśmy rywalizować z najlepszymi drużynami z Polski i solidnymi zespołami z zagranicy - twierdzi trener WKS Grunwald Poznań, Karol Śnieżek.

Półfinały:

Pomorzanin Toruń - AZS AWF Poznań 6:4

Grunwald Poznań - Bałagany Rustico Łubianka 5:1

Mecz o 3. miejsce:

Bałagany Rustico Łubianka - AZS AWF Poznań 2:4

Mecz o 1. miejsce:

Pomorzanin Toruń - Grunwald Poznań 1:3

(Informacja prasowa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA