Wiadomości z regionu

Zamknij
Ważne

Pijany obcokrajowiec szalał na A1! Straż Graniczna wkroczyła do akcji

D.W./KPP w Chełmnie 11:50, 14.05.2026 Aktualizacja: 08:31, 14.05.2026
Skomentuj Pijany obcokrajowiec szalał na A1! Straż Graniczna wkroczyła do akcji Zdjęcie wygenerowane przez Chat GPT

Policjanci z Chełmna zatrzymali na autostradzie A1 52-letniego obcokrajowca, który prowadził Dodge’a mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowych zaalarmowali inni kierowcy. Mężczyzna usłyszał już zarzut, a sprawą zajęła się również Straż Graniczna. Funkcjonariusze złożyli wniosek o jego deportację.

::addons{"type":"alert"}

Do zatrzymania doszło w poniedziałek, 11 maja, przed godziną 16:30 na autostradzie A1. Chełmińscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące czarnego Dodge’a, którego kierowca miał poruszać się w sposób sugerujący, że może być pod wpływem alkoholu.

Na miejsce natychmiast skierowano patrol drogówki.

Ponad 2,5 promila za kierowni

Funkcjonariusze szybko namierzyli wskazany pojazd i zatrzymali go do kontroli. Za kierownicą siedział 52-letni obcokrajowiec. Policjanci od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu.

Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Chełmnie, badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał aż 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Sprawą zajęła się Straż Graniczna

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnej jednostki. We wtorek, 12 maja, usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

To jednak nie koniec konsekwencji. Policjanci przekazali 52-latka funkcjonariuszom Straży Granicznej wraz z wnioskiem o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu do kraju pochodzenia.

Policja przypomina, że każda osoba poruszająca się po polskich drogach ma obowiązek przestrzegania obowiązujących przepisów. Funkcjonariusze podkreślają również, że pijani kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

(D.W./KPP w Chełmnie)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%