Zamknij
REKLAMA

Chełmża k. Torunia: policjanci ratowali chorego chłopca na ulicy. Był pijany

06:19, 24.07.2021 | ddtorun.pl/materiały prasowe
Skomentuj Fot. depositphotos/zdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

Chełmża k. Torunia: policjanci ratowali chorego chłopca na ulicy. Był pijany

Trzy dni temu w Chełmży doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Policjanci zauważyli nieprzytomnego chłopca, od którego czuć było woń alkoholu, i u którego nie było widać żadnych zewnętrznych urazów. Stało się jasne, że dziecko cierpi na schorzenie, które może bezpośrednio zagrażać jego życiu i zdrowiu. Po przyjeździe pogotowia i wstępnej ocenie stanu zdrowia nastolatka medycy orzekli, że chłopiec natychmiast musi trafić do szpitala. O całej sytuacji  zostali powiadomieni  jego rodzice  oraz  sąd.

We wtorek 20.07.2021roku, około godziny 10:15 w pobliżu chełmżyńskiej plaży patrol Oddział Prewencji Policji w Bydgoszczy II Kompania Toruń,  zauważył osobę leżącą obok ławki. Policjanci natychmiast postanowili to sprawdzić.

Okazało się, że to nieprzytomny chłopiec, od którego czuć było woń alkoholu, i u którego nie było widać żadnych urazów. Policjanci zaczęli sprawdzać jego funkcje życiowe, próbowali go cucić.

Podczas sprawdzania urazowego i układania w pozycji bezpiecznej dostrzegli u chłopca pompę do podawania insuliny.  Stało się jasne, że dziecko cierpi na schorzenie,  które może bezpośrednio zagrażać jego życiu i zdrowiu.

 Policjanci za pośrednictwem dyżurnego wezwali na miejsce  pogotowie. Gdy policjantom udało się nawiązać kontakt słowny z chłopcem ustalili, że ma 16 lat i jest mieszkańcem jednej z spod  chełmżyńskiej miejscowości.

Nastolatek miał przy sobie urządzenie do badania poziomu insuliny. Wynik wyjaśnił nagłą przyczynę zasłabnięcia młodzieńca. Po przyjeździe pogotowia i  wstępnej ocenie  stanu zdrowia nastolatka medycy orzekli, że chłopiec natychmiast musi trafić do szpitala.

Wiadomo, że po dwóch dniach pobytu w nim na szczęście mógł powrócić do domu. Ze względu na młodociany wiek o całej sytuacji oczywiście zostali powiadomieni rodzice chłopca oraz  sąd.

[ALERT]1627100259763[/ALERT]

(ddtorun.pl/materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

AdrAdr

7 1

Chłopak miał hipoglikemię przy cukrzycy typu 1, może sprawiać wrażenie pijanego. Nigdy w życiu nie należy w tej sytuacji podawać insuliny. W ten sposób można tylko dobić takiego delikwenta. . 09:47, 24.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%