Zamknij
REKLAMA

Toruń i region: pijacki rajd ciężarówką. Kierowca zgubił ładunek!

15:11, 20.01.2022 | ddtorun.pl
Skomentuj fot. nadesłane
REKLAMA

Toruń i region: pijacki rajd ciężarówką. Kierowca zgubił ładunek!

Patrol z posterunku w Złotnikach Kujawskich uniemożliwił dalszą jazdę kierującemu samochodem marki DAF z naczepą i towarem. Alarm o niebezpiecznej jeździe pojazdem wszczął inny kierowca, który widział jego groźne manewry. Z uszkodzonej ciężarówki wypadały bowiem części załadunku oraz elementy pojazdu. Dzięki tej reakcji nie doszło do tragedii.

Cała sytuacja rozegrała się we wtorek (18.01.22) w godzinach popołudniowych. Dyżurny policji w Inowrocławiu, po otrzymaniu zgłoszenia z WCPR, skierował patrol ruchu drogowego na trasę z Inowrocławia do Bydgoszczy.

Ruszył również w to miejsce patrol z pobliskiego posterunku w Złotnikach Kujawskich.

Interwencja wynikała ze zgłoszenia pochodzącego od innego kierowcy, który powiadomił służby o tym, że kierujący jadącą tą drogą ciężarówką prawdopodobnie jest pijany. Policjanci z posterunku w miejscowości Nowa Wieś Wielka zauważyli opisany pojazd.

Gdy tylko ten zatrzymał się w zatoczce autobusowej, patrol podbiegł do kierowcy i odebrał mu kluczyki. Mężczyzna bełkotał i z opóźnieniem reagował na zadawane przez policjantów pytania.

Kontrola stanu trzeźwości wykazała ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Na miejsce interwencji dotarł także kierowca, który zaalarmował o całej sytuacji. Opowiedział on policjantom o niebezpiecznych manewrach ciężarówki. Także o tym, że samochód jechał od jednej krawędzi jezdni do drugiej.

W Jaksicach przejechał na czerwonym świetle, by następnie, kawałek dalej, zjechać na pobocze i uderzyć w drzewo. Kierowca, pomimo uszkodzeń pojazdu, kontynuował jazdę. W miejscowości Tarkowo Dolne z samochodowej naczepy zaczęły nawet wypadać przedmioty.

Mundurowi zatrzymali prawo jazdy 31-latka, a on sam trafił do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwiał.

Uszkodzoną ciężarówkę, z wyrwanym metalowym skrzydłem drzwi, policjanci przekazali właścicielowi firmy transportowej.

Wczoraj (19.01.22) funkcjonariusze przesłuchali zatrzymanego mężczyznę w charakterze podejrzanego. Okazało się, że w takim stanie zamierzał dojechać z towarem aż do Niemiec. 

31-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Sąd może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów nawet na kilka lat.

[ALERT]1642687850769[/ALERT]

 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

AlanekAlanek

4 0

Kurczę...już myślałem, że to Mariusz od Gałkowskich z Kambaru 😂 on często ostatnio wczorajszy 😉 06:31, 21.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%