Zamknij
REKLAMA

Toruń i okolice: policjanci sprawdzają bezpieczeństwo dzieci!

12:34, 12.08.2020 | ddtorun.pl
Skomentuj fot. depositphotos
REKLAMA

Toruń i okolice: policjanci sprawdzają bezpieczeństwo dzieci!

Do rozpoczęcia roku szkolnego pozostały trzy tygodnie. Policjanci z Aleksandrowa rozpoczęli już teraz okres intensywnych działań. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mundurowi sprawdzają tereny przyszkolne pod kątem infrastruktury drogowej.

Do rozpoczęcia roku szkolnego pozostały jeszcze co prawda 3 tygodnie, ale policjanci z Aleksandrowa już teraz sprawdzają tereny przyszkolne pod kątem infrastruktury i właściwego oznakowania przejść dla pieszych.

Do tej pory policjanci z „drogówki” sprawdzali rejony przyszkolne na terenie Aleksandrowa Kujawskiego, gminy Aleksandrów Kujawski i miasta Ciechocinek. Kontrole te zakończyły się 14 wystąpieniami o poprawę infrastruktury do zarządcy odpowiedzialnego za drogi.

Dla wielu dzieci będzie to czas pierwszego samodzielnego pokonania dystansu do i ze szkoły. Szczególnie w pierwszych dniach roku szkolnego o bezpieczeństwo swoich dzieci powinni zatroszczyć się przede wszystkim rodzice.

Warto rozmawiać z dziećmi o zasadach ruchu drogowego każdego dnia, przy okazji spacerów, jazdy autobusem, autem, czy chociażby wspólnego wyjścia po zakupy. Przypomnijmy zasady bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych.

Przekazane przez nas podstawowe zasady bezpieczeństwa, poparte dobrym przykładem, z pewnością utrwalą u naszych dzieci właściwe wzorce zachowania.

Zadbajmy też o widoczność naszych pociech. Podczas kompletowania szkolnej wyprawki warto pamiętać o elementach odblaskowych. Mały odblask, w jakiejkolwiek formie, zapewni dziecku widoczność podczas nadchodzących jesiennych i zimowych dni.

Wraz z nastaniem roku szkolnego policjanci przeprowadzą też działania profilaktyczne z najmłodszymi uczestnikami ruchu.

Policjanci będą spotykać się z dziećmi, uczyć i przypominać, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, czego unikać, a na co zwracać uwagę, aby bezpiecznie dotrzeć do celu.

[ALERT]1597228441483[/ALERT]

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA