Zamknij

Hałas i kłęby pyłu. UWAGA TVN-u pokazała, jak jest w tym sanatorium pod Toruniem!

08.58, 01.06.2022 Daniel Wiśniewski
Skomentuj fot. screen/TVN
REKLAMA

Hałas i kłęby pyłu. UWAGA TVN-u pokazała, jak jest w tym sanatorium pod Toruniem!

W Sanatorium Wojskowym w Ciechocinku trwa zakrojony na szeroką skalę remont. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie przebywali tam kuracjusze. Sprawę opisano w telewizji.

Program wyemitowano w poniedziałkowym (30 maja) programie UWAGA na antenie TVN-u. Jej bohaterami są kuracjuszki jednego z ciechocińskich sanatoriów.

Jak dowiadujemy się z materiału, kobiety przyjechały na turnus leczniczy do 22. Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego. W czasie pandemii działał tam szpital tymczasowy. 

- Bardzo pragnęłam tego wyjazdu, ponieważ miałam bardzo trudny rok. Straciłam oboje rodziców, miałam m.in. przetrącone barki. Jadąc do Ciechocinka, miałam nadzieję, że znajdę wytchnienie, ciszę i spokój

- mówi w materiale pani Beata.

Kuracjuszki nie wiedziały jednak, że trwa tam duży remont.

- Dzwoniłam, żeby doinformować się, co czeka mnie na miejscu. Panie zapewniały mnie, że wszystko jest w porządku, wręcz fenomenalnie. Że mam ze sobą zabrać, dosłownie, tylko dobry humor, czepek i kostium kąpielowy. Niestety, rzeczywistość okazała się brutalna, wstrętna, wręcz paskudna

- dodaje z kolei pani Danuta.

W materiale pokazano filmik, który nagrały kobiety. Widać i słychać na nim uciążliwy remont – dźwięki młotowiertarek, wysypywanie gruzu i zapylenie.

- To nie był pyłek, to były tumany pyłu. Wchodziliśmy w biały tunel, gdzie wszystko to wisiało w powietrzu - kwituje kuracjuszka.

Co na to dyrektor?

- Dostaliśmy po kieszeni, jeżeli chodzi o całą pierwszą część pandemii… To są bardzo trudne decyzje. Żeby się uratować 

- próbował tłumaczyć sytuację dr Ireneusz Lelwic, dyrektor 22. Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego w Ciechocinku

Po interwencji TVN-u okazuje się jednak, że jest szansa na poprawę warunków w uzdrowisku. Dyrektor powiedział, że jest plan, aby wyłączyć z użytku remontowaną część. Przy okazji za pośrednictwem UWAGI przeprosił kuracjuszy za niedogodności.

A cały materiał możecie obejrzeć TUTAJ.

[ALERT]1654066630322[/ALERT]

 

(Daniel Wiśniewski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%