Zamknij

Wyborcy ufają mu od lat. Wójtem podtoruńskiej gminy jest od dwóch dekad

13.23, 04.12.2022 D.W./Gmina Obrowo
Skomentuj Fot. UG Obrowo
REKLAMA

Minęło 20 lat od kiedy Andrzej Wieczyński jest wójtem gminy Obrowo. W każdych kolejnych wyborach był bezkonkurencyjny.

Andrzej Wieczyński urodził się w 1962 roku. Całe życie związany jest z gminą Obrowo. Z wykształcenia socjolog. Dwukrotnie był radnym gminy Obrowo: w latach 1990 – 1994 (w tej kadencji pełnił funkcję wiceprzewodniczącego rady gminy) oraz 1994 - 1998. W latach 1998 – 2002 był radnym powiatowym i jednocześnie pełnił funkcję nieetatowego członka Zarządu Powiatu Toruńskiego.

19 listopada 2002 roku Andrzej Wieczyński, ówczesny pracownik Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, objął urząd wójta gminy Obrowo. 20 lat temu wybory wygrał w I turze zdobywając 83,38% głosów, podobnie jak cztery kolejne.

- Od tamtej pory we wszystkich czterech kolejnych wyborach samorządowych Andrzej Wieczyński wygrywał bezwzględną większością głosów. Poparcie mieszkańców dla jego działań nie spada, a biorąc pod uwagę fakt, że liczba osób oddających na niego głos rośnie, można powiedzieć, że wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński cieszy się zaufaniem coraz większej ilości mieszkańców

- informuje Magdalena Krzyżanowska, specjalistka ds. komunikacji i kontaktów z mediami w UG Obrowo.

Jakie ma marzenia?

- Odpowiem prosto. Naprawdę najbardziej zależy mi na dobru ludzi. Chciałabym, abyśmy się wzajemnie szanowali, byli dla siebie życzliwi i wyrozumiali. Zgoda buduje – o słuszności tego powiedzenia przekonałem się podczas mojej pracy wielokrotnie

- mówi wójt Andrzej Wieczyński.

Jak przekonują przedstawiciele gminy, za jego kadencji gmina Obrowo stała się jedną z najsilniejszych gmin wiejskich regionu. Z ostatnich danych Głównego Urzędu Statystycznego, pozyskanych z Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 wynika, że Obrowo jest gminą o najwyższym w całym województwie kujawsko-pomorskim przyroście ludności. Liczba ludności gminy w ciągu ostatnich tylko 10 lat wzrosła o 50,8%: z 12 864 mieszkańców w 2011 roku do 18 124 mieszkańców na koniec roku 2021.

Aktualnie gmina realizuje największą i jednocześnie najdroższą (jako jedno zadanie) w swojej historii inwestycję kubaturową. Jest nią rozbudowa szkoły podstawowej w Brzozówce wraz z budową przedszkola. To znaczące – ta historyczna inwestycja jest właśnie inwestycją w oświatę.

(D.W./Gmina Obrowo)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Uzupełnienie historiUzupełnienie histori

0 0

_https://katalog.bip.ipn.gov.pl/informacje/35346
13:25, 05.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%