Nowa część szkoły w Brzozówce rośnie w oczach. Wykonawca – firma Betpol Bis z Silna kontynuuje roboty murarskie. Mury sięgają już 3 metrów, wykonywane są zbrojenia i trwa szalowanie słupów konstrukcyjnych.
Często odwiedzamy budowę nowej części szkoły i przedszkola w Brzozówce i obserwujemy postęp prac. Nowa część szkoły w Brzozówce dosłownie rośnie w oczach. Wykonawca – firma Betpol Bis z Silna kontynuuje obecnie roboty murarskie. Mury sięgają już 3 metrów, wykonywane są zbrojenia i trwa szalowanie słupów konstrukcyjnych. Zgodnie z zawartą umową wykonawca ma zakończyć zadanie do czerwca 2024 roku. Wartość umowy to 12 mln 200 tys. złotych.
Nowa szkoła będzie dwukondygnacyjna. Na parterze znajdzie się przedszkole z sześcioma salami dla dzieci, szatniami, pomieszczeniem na wózki i gabinetem pielęgniarki. Każda sala dla przedszkolaków będzie oczywiście miała osobną łazienkę z prysznicami i toaletę.Na parterze powstanie także nowoczesna, duża kuchnia, gotująca posiłki na potrzeby wszystkich uczniów.
Kuchnia wyposażona będzie w sterylizator oraz w zmywalnię ze zmywarkami z funkcją wyparzania. W kuchni znajdą pomieszczenia do obróbki określonego rodzaju żywności. Będą to: pomieszczenie do magazynowania i obróbki jaj, stanowisko do przygotowania potraw mącznych, stanowisko obróbki mięsa, magazyn warzyw oraz osobne stanowiska do ich obróbki wstępnej oraz wtórnej.Bezpośrednio przy kuchni będzie się mieścić stołówka.
Powstanie w niej 10 przestronnych sal lekcyjnych, pokój nauczycielski, gabinet logopedy i gabinet wczesnego wspomagania. Na piętrze znajdzie się również aula oraz sala rekreacyjna, z zamontowanymi świetlikami dachowymi dostarczającymi wymaganą ilość światła dziennego do pomieszczenia. Także tutaj przewidziano łazienki i toalety oraz pomieszczenia magazynowe.
Przy szkole powstanie parking, a cały teren wokół budynku zyska nowe nasadzenia. Wokół placówki będzie więc zielono.Obiekt będzie wyposażony w kotłownię gazową.
Zaprojektowano pochylnię zewnętrzną przy głównych wejściach oraz zastosowano drzwi bez progów. Na każdej kondygnacji przystosowano po jednym WC dla osób niepełnosprawnych. Aby zapewnić dostęp na I piętro, w jednej z klatek schodowych zaprojektowano platformę schodową. Na terenie inwestycji powstaną także miejsce postojowe przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami.
Projekt pn. „Rozbudowa budynku szkoły podstawowej i budynku przedszkola wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w miejscowości Brzozówka” dofinansowany jest kwotą 5 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. Pozostała część środków (7 mln 200 tys. zł) pochodzi z budżetu gminy Obrowo.
Podatnicy14:16, 26.09.2022
To my daliśmy pieniądze. PIS rozdzielił to co nie *%#)!&
antypis09:12, 22.02.2023
pis dał ze swoich czy co? co za brednie!
Kolejna zmiana na newralgicznym skrzyżowaniu
Kak wskazuje praktyka polskim kierowcom nie przeszkadzają nawet najlepiej zaprojektowane i zbudowane drogi i skrzyżowania w tym, żeby powodować wypadki. To nie skrzyżowania są newralgiczne, tylko kierowcy.
też kierowca
17:53, 2025-07-04
Strach w toruńskiej gastronomii. Nigdy nie było tak źle
co za dziadowski dziennikarstwo - byle łeb popełnia wysryw na platformie dla atencjuszy- kretynów, a już szmatławe ddt wtóruje mu w trzepaniu kuca
zamknąć was!
16:35, 2025-07-04
Strach w toruńskiej gastronomii. Nigdy nie było tak źle
W Polsce coraz częściej można odnieść wrażenie, że osoby o innym kolorze skóry traktowane są z góry jako zagrożenie, zanim jeszcze cokolwiek zrobią. Stereotypy i uprzedzenia wciąż mają się dobrze, a narracja oparta na strachu często zastępuje rozsądek i empatię. Tymczasem, gdy sprawcą przestępstwa jest etniczny Polak, zwłaszcza jeśli nie wpisuje się w medialny obraz „innego”, sytuacja bywa traktowana znacznie łagodniej — zarówno przez opinię publiczną, jak i niekiedy przez organy ścigania czy media. W takich przypadkach szybko pojawia się próba usprawiedliwiania: że to był „wypadek”, że „nie chciał”, że „był pod wpływem emocji”. Warto postawić pytania, które nie dają spokoju: Ile warte było życie Klaudii, brutalnie odebrane bez żadnego powodu? Jak wyceniono życie małżeństwa, które zostało potrącone na przejściu dla pieszych w Nowy Rok przez taksówkarza kilka lat temu? Czy ich tragedie były nagłaśniane i traktowane z równym oburzeniem, jak te, w których sprawcą jest osoba o innym pochodzeniu? Dopóki nie zaczniemy traktować wszystkich obywateli — bez względu na kolor skóry, pochodzenie czy wyznanie — z równą miarą, nie możemy mówić o sprawiedliwości. Każde życie ma taką samą wartość. Tolerowanie przemocy w jednej grupie i demonizowanie innej prowadzi tylko do pogłębiania podziałów i niesprawiedliwości społecznej.
Obserwator
16:13, 2025-07-04
Toruń | Co się działo w pod komendą policji?
Wow k.......wow
AskaTorunKujPom
14:58, 2025-07-04