Zamknij
REKLAMA

Szkoła pod Toruniem zyska nowy blask. Część pieniędzy da rząd PiS!

Adam Jóźwiak Adam Jóźwiak 09.35, 26.09.2022 A.J. Aktualizacja: 09.35, 26.09.2022
Skomentuj Fot. Biuro Projektów Budowlanych
REKLAMA

Nowa część szkoły w Brzozówce rośnie w oczach. Wykonawca – firma Betpol Bis z Silna kontynuuje roboty murarskie. Mury sięgają już 3 metrów, wykonywane są zbrojenia i trwa szalowanie słupów konstrukcyjnych.

Często odwiedzamy budowę nowej części szkoły i przedszkola w Brzozówce i obserwujemy postęp prac. Nowa część szkoły w Brzozówce dosłownie rośnie w oczach. Wykonawca – firma Betpol Bis z Silna kontynuuje obecnie roboty murarskie. Mury sięgają już 3 metrów, wykonywane są zbrojenia i trwa szalowanie słupów konstrukcyjnych. Zgodnie z zawartą umową wykonawca ma zakończyć zadanie do czerwca 2024 roku. Wartość umowy to 12 mln 200 tys. złotych.

Jaka będzie nowa szkoła?

Nowa szkoła będzie dwukondygnacyjna. Na parterze znajdzie się przedszkole z sześcioma salami dla dzieci, szatniami, pomieszczeniem na wózki i gabinetem pielęgniarki. Każda sala dla przedszkolaków będzie oczywiście miała osobną łazienkę z prysznicami i toaletę.Na parterze powstanie także nowoczesna, duża kuchnia, gotująca posiłki na potrzeby wszystkich uczniów.

Kuchnia wyposażona będzie w sterylizator oraz w zmywalnię ze zmywarkami z funkcją wyparzania. W kuchni znajdą pomieszczenia do obróbki określonego rodzaju żywności. Będą to: pomieszczenie do magazynowania i obróbki jaj, stanowisko do przygotowania potraw mącznych, stanowisko obróbki mięsa, magazyn warzyw oraz osobne stanowiska do ich obróbki wstępnej oraz wtórnej.Bezpośrednio przy kuchni będzie się mieścić stołówka.

Na piętrze ulokowana zostanie nowa część szkoły

Powstanie w niej 10 przestronnych sal lekcyjnych, pokój nauczycielski, gabinet logopedy i gabinet wczesnego wspomagania. Na piętrze znajdzie się również aula oraz sala rekreacyjna, z zamontowanymi świetlikami dachowymi dostarczającymi wymaganą ilość światła dziennego do pomieszczenia. Także tutaj przewidziano łazienki i toalety oraz pomieszczenia magazynowe.

Przy szkole powstanie parking, a cały teren wokół budynku zyska nowe nasadzenia. Wokół placówki będzie więc zielono.Obiekt będzie wyposażony w kotłownię gazową.

Budynek przystosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnościami

Zaprojektowano pochylnię zewnętrzną przy głównych wejściach oraz zastosowano drzwi bez progów. Na każdej kondygnacji przystosowano po jednym WC dla osób niepełnosprawnych. Aby zapewnić dostęp na I piętro, w jednej z klatek schodowych zaprojektowano platformę schodową. Na terenie inwestycji powstaną także miejsce postojowe przystosowane dla osób  z niepełnosprawnościami.

Projekt pn. „Rozbudowa budynku szkoły podstawowej i budynku przedszkola wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w miejscowości Brzozówka” dofinansowany jest kwotą 5 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. Pozostała część środków (7 mln 200 tys. zł) pochodzi z budżetu gminy Obrowo.

Zobacz także:

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

PodatnicyPodatnicy

1 1

To my daliśmy pieniądze. PIS rozdzielił to co nie *%#)!& 14:16, 26.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%