Zamknij

We wsi pod Toruniem powstanie duży kompleks sportowy? Jest taki pomysł!

09.07, 21.03.2022 ddtorun.pl/informacja prasowa
Skomentuj fot. archiwum/zdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

We wsi pod Toruniem powstanie duży kompleks sportowy? Jest taki pomysł!

Marzenia i wizje o nowym obiekcie sportowym na terenie gminy, będącym częścią większego kompleksu sportowo-kulturalnego, mają szansę spełnić się. Złotoria bardzo na to czeka.

Pomysł budowy kompleksu służącego wydarzeniom kulturalnym i sportowym z jakim władze gminy, ale i animatorzy sportowi i kulturalni noszą się od kilku lat, może stać się realny.

Plan zakłada zlokalizowanie takiej inwestycji w Złotorii, gdzie od lat prężnie funkcjonuje środowisko tenisa stołowego, a rada sołecka zabiega o kolejny krok w rozwoju miejscowości - wybudowanie amfiteatru.

Z pewnością przydałyby się jeszcze pomieszczenia do gier umysłowych, na stoły bilardowe i tory kręgielni. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie terenu zewnętrznego na specjalny tor do nauki jazdy rowerem. 

Wszystko to może w przyszłości składać się na kompleks kulturalno-sportowy, o którym w dniu 9.03.2022 rozmawiano w Starostwie Powiatowym.

- Odczuwamy rzeczywistą potrzebę wsparcia doskonałej pracy animatorskiej w zakresie tenisa stołowego jaką od lat prowadzi Marcin Cieślewicz,  ale także aspiracji sportowców innych dyscyplin. Stąd chęć doprowadzenia do wybudowania nowoczesnego i uniwersalnego obiektu służącego sportowi. Jeśli dodać do tego możliwość skomponowania tej inwestycji z potrzebami społeczności lokalnej i marzeniami sołtys Złotorii Barbary Kisielewskiej np. o amfiteatrze z prawdziwego zdarzenia, to możemy mówić o planach powstania we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Toruniu pięknego kompleksu sportowo-kulturalnego - mówi biorący udział w spotkaniu ze strony władz gminy Lubicz Wojciech Rakowiecki, zastępca wójta.

Inwestycja miałaby opierać się na wspólnym tworzeniu tego miejsca przez Powiat Toruński i Gminę Lubicz. Wstępnie Starosta Marek Olszewski zadeklarował sfinansowanie znaczącej części przedsięwzięcia, pozostały wkład w inwestycję wniesie Gmina Lubicz, która dysponuje gruntem pod taką lokalizację i oczywiście jest skłonna przeznaczyć ją na ten cel.  Szczegóły współpracy i partycypacji w realizacji tego pomysłu, a w dalszej kolejności funkcjonowania samego obiektu określone zostałyby w stosownym porozumieniu oraz umowie.

Jeden z inicjatorów tego projektu, Marcin Cieślewicz prezes Stowarzyszenia Promocji Zdrowia "Salus" jednocześnie mieszkaniec Złotorii, trener i sędzia tenisa stołowego, przedstawił uczestnikom spotkania opracowaną przez siebie koncepcję ośrodka. Przewiduje ona m.in. budowę obiektu, w którym rozgrywki w tenisa stołowego można jednocześnie prowadzić na ośmiu stołach.

Dodatkowo przewidziano pełne zaplecze sanitarne, gastronomiczne a także antresolę dla widzów. Mogłaby ona  umożliwiać również niezależne rozgrywanie zawodów w darta. Rozważa się poszerzenie funkcjonalności obiektu dla sportowców innych dyscyplin i aktywności jak np. kręgielni, sali bilardowej, sali gier umysłowych i interaktywnych, toru do nauki jazdy na rowerze.

W planach są jeszcze konsultacje z radą sołecką i mieszkańcami na temat amfiteatru z prawdziwego zdarzenia i innych pomysłów, które mogłyby realizować tak bardzo oczekiwane potrzeby kulturalne złotorian i turystów odwiedzających tę historyczną miejscowość.

Na zakończenie spotkania ustalono, że strony przeanalizują swoje stanowiska, a niebawem zostanie podjęta decyzja co do dalszej, ewentualnej współpracy w tym zakresie.

[ALERT]1647849964868[/ALERT]

 

(ddtorun.pl/informacja prasowa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

JoJo

2 0

Dziwne sporty uprawia sie za swoje .A nie wyciąga rękę po kasę .Wiadomo przygrzało by sie raczki przy miejskiej kasie. Do sali gier umysłowych potrzeba umysłów. 12:35, 21.03.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%