Zamknij
REKLAMA

TRZYMIESIĘCZNE dziecko zostawione w Oknie Życia. Co dalej z chłopcem?

13.00, 22.11.2022 K.P.
Skomentuj Archiwum DDWłocławek Fot. Bartosz Nowak
REKLAMA

U sióstr zakonnych zabrzmiał alarm. To oznaczało tylko jedno - ktoś pozostawił dziecko w Oknie Życia.

Do zdarzenia doszło w Bydgoszczy, o czym jako pierwsze poinformowało Radio PiK. Dziecko pozostawiono przy ulicy Gdańskiej 56 w Bydgoszczy, a całe zdarzenie potwierdzili już duchowni. Jak ustaliliśmy, chłopiec jest zdrowy.

- Faktycznie, dziecko zostało przekazane do zaopiekowania się za pośrednictwem Okna życia. Zostało już zabezpieczone pod względem medycznym, a w najbliższych dniach rozpoczną się także działania prawne

- mówi w rozmowie z radiem ks. Wojciech Przybyła, dyrektor Caritas Diecezji Bydgoskiej.

W przypadku pozostawienia dziecka w Oknie Życia powiadamiany jest szpital, a później Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Przy wsparciu ośrodka adopcyjnego, rozpoczynają się też wszystkie konieczne procedury, m.in. ustanowienie opiekuna prawnego.

Co dzieje się w Oknie Życia?

Bydgoskie Okno Życia działa od 8 września 2009 roku. To to specjalnie przygotowane miejsce, w którym matka może anonimowo zostawić dziecko, mając pewność, że zostanie mu zapewniona opieka i bezpieczeństwo.

Okno wyposażone jest w system grzewczy i alarm, który powiadamia zakonnicę, a ta odpowiednie służby. To umożliwia rozpoczęcie procedury adopcyjnej.

 

Zobacz także:

 
(K.P.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

POLPOL

1 0

o, Siostry Zakonne. Podczas gdy ..liczba Domów Samotnej Matki prowadzonych przez agresywne feministki: 0 zero. 16:08, 22.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%