Zamknij

Mieszkaniec regionu zamówił węgiel. Towar nie dotarł, a on stracił pieniądze!

07.00, 07.08.2022 A.J.
Skomentuj fot. depositphotos/zdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

Uwaga na "węglowych" oszustów, ostrzega przed nimi kujawsko-pomorska policja. 

Policjanci z posterunku w Złotnikach Kujawskich, pow. inowrocławski, prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa. Zamówiony węgiel nie dotarł do adresata, a ogłoszenie o jego sprzedaży „zniknęło” z mediów społecznościowych.

Ostatnio węgiel stał się towarem deficytowym. Okazuje się, że fakt ten wykorzystują oszuści, którzy po prostu bezczelnie żerują na ludziach. Wszystko oczywiście dla szybkiego zysku.

Policjanci ze Złotnik Kujawskich wyjaśniają sprawę przestępstwa polegającego na niekorzystnym rozporządzaniu mieniem. Mieszkaniec tej miejscowości, za pośrednictwem serwisu społecznościowego, złożył u prywatnej osoby zamówienie na węgiel. Wpłacił na podane konto bankowe zaliczkę w kwocie blisko 1,3 tys. zł, co stanowiło cząstkową cenę za towar i transport. Oczekiwał siedem dni na dostawę, która nie nadeszła. Przepadły też pieniądze. Kontakt z oferentem się urwał, a ogłoszenie w internecie zostało usunięte.

Policjanci apelują, aby być ostrożnym w tego typu zamówieniach. Nie bądźmy bezwzględnie ufni, że każde ogłoszenie w mediach społecznościowych jest prawdziwe. Osoby zamieszczające takie oferty robią to dla zysku, a gdy uda im się kogoś naciągnąć szybko „zwijają interes”.

Zobacz także:

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

XD XD

1 0

Lemingi I tak będą w ciemno zamawiać i jarać się jacy to do przodu są 13:35, 07.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%