Zamknij

Służby postawione na nogi! Nastolatkowie mieli wyjść do sklepu, a zaginęli

13.30, 25.06.2022 D.W./KPP Inowrocław
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Depositphotos.com
REKLAMA

Policjanci przez całą dobę poszukiwali dwójki rodzeństwa, które nie wróciło do domu. 16-latek i jego 19-letnia siostra mieli wyjść tylko do sklepu.

Zaginięcie zgłosił ojciec, bo ci mieli rzekomo wyjść na chwilę z domu.

- Z informacji uzyskanej dzień wcześniej od ojca wynikało, że 19-latka i jej o trzy lata młodszy brat, wyszli z domu na zakupy i nie wrócili

- mówi asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu.

Choć brat był pod opieką dorosłej siostry, to jednak taka sytuacja wcześniej nie miała miejsca. W tego typu sprawach policjanci przekazują informację, wizerunek i rysopis tych osób policjantom w całym kraju. Poszukiwania są prowadzone bardzo szeroko i często trwa "walka" z czasem.

Znaleźli ich

Informacje zdobyte przez inowrocławskich policjantów potwierdziło to, że rodzeństwo przebywało na terenie ościennego powiatu w rejonie Przyjezierza.

- Po powrocie do Inowrocławia, na jednym z podwórek Osiedla Śródmieście namierzyli ich i odnaleźli policjanci - dodaje rzeczniczka.

Policjanci przypominają, że wakacje to czas, który często wiąże się z samowolnym oddalaniem się z domu nastoletnich osób. Mundurowi zwracają uwagę na to, że młodzi chcą "użyć swobody" i nie biorą wcale pod uwagę, że ich zachowanie często wiąże się z demoralizacją.

(D.W./KPP Inowrocław)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%