Zamknij

Takiego filmu jeszcze nie było! Opowiedzą historię Smużnych. Filmowcy potrzebują wsparcia!

11:00, 02.01.2017 | Adrian Aleksandrowicz
Skomentuj Wiesław, Maria, Dominiki i Radosław będą bohaterami nowego filmu Marcina Gładycha, fot. Tofifest
REKLAMA

Prace nad filmem opowiadającym o rodzinie Smużnych trwają. Marcin Gładych i Adam Fisz skończyli zdjęcia, ale aby film ujrzał światło dzienne filmowcy proszą o pomoc.

Film "Smugi" to kolejne dzieło toruńskiego reżysera Marcina Gładycha. Filmowiec wraz z Adamem Fiszem postanowili pokazać na dużym ekranie historię jednej z najbardziej artystycznych rodzin w Toruniu - państwa Smużnych.

[ZT]5754[/ZT]

Smużni bez wątpienia mogą aspirować do miana najbardziej artystycznej toruńskiej rodziny. Prof. Wiesław Smużny to wykładowca w Zakładzie Plastyki Intermedialnej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, jego żona - Maria - to zasłużona aktorka teatru lalkowego. Ich synowie odziedziczyli po rodzicach artystyczne zacięcie - Dominik to rzeźbiarz, animator i performer, Radosław aktor filmowy i teatralny.

Zdjęcia do filmu ruszyły ponad rok temu, a produkcja została dofinansowana przez Toruńską Agendę Kulturalną w ramach programu Mikrowsparcia. Okazało się, że za 2500 zł nie uda się skończyć tego projektu.

Aby zebrać niezbędną kwotę uruchomiono internetową zbiórkę - pieniądze można wpłacać poprzez portal Polak Potrafi.

- Przyda się każde 10 zł - wyjaśnia Marcin Gładych. - Musimy uzbierać 7000 zł na opłaty związane z postprodukcją, gdyż cały materiał już mamy.

Pieniądze można wpłacać tutaj.

(Adrian Aleksandrowicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%