Zamknij
REKLAMA

Niby Kabaret Starszych Panów a na scenie kobieta... I to jaka! Nową wersję znanych przebojów wyśpiewa... Klementyna Umer

16.00, 22.11.2016 Adrian Aleksandrowicz
Skomentuj Klementyna Umer zaśpiewa piosenki Kabaretu Starszych Panów, fot. Tomasz Berent
REKLAMA

Teatr Muzyczny zaprasza na swoją 15 premierę! Tym razem ze sceny Pałacu Dąmbskich usłyszymy piosenki "Kabaretu Starszych Panów". Zamiast szlagierów będą to utwory nieco zapomniane. Wykona je aktorka, którą można poznać... po głosie.

"Walc Kameralny" to najnowszy spektakl, jaki od piątku zobaczymy w Teatrze Muzycznym. Jak zapewniają twórcy przedstawienia, może ono zaskoczyć, nawet swoich wiernych fanów.

- Zbliża się nasza 15 premiera. Ciągle stawiamy przed sobą nowe scenograficzne i inscenizacyjne wyzwania - przyznaje Anna Wołek, dyrektor Teatru Muzycznego.

Za reżyserię spektaklu odpowiada popularny aktor Jacek Bończyk. Zdecydował się on sięgnąć po prawdziwą klasykę, ale do tematu podszedł z zupełnie innej strony.

- Sięgnąłem po taki materiał, który jest nieco zapomniany. W spektaklu znalazło się kilkanaście utworów z repertuaru Kabaretu Starszych Panów, które w przeszłości wykonywały prawdziwe estradowe osobowości, ale... wykonane były zaledwie po kilka razy - tłumaczy reżyser.

Na scenie pojawi się także syn legendarnego Jerzego Wasowskiego, Grzegorz. Za warstwę muzyczną przedstawienia odpowiada Fabian Włodarek, który przygotował aranżacje do tych pięknych piosenek. Wyśpiewa ja popularna aktorka dubbingowa Klementyna Umer. Jak przyznaje, już nie może się doczekać dnia premiery.

- Jestem bardzo szczęśliwa, że uda mi się przedstawić piosenki, które są zapomniane i niedocenione. Za każdym razem, kiedy je śpiewam, nie mogłam uwierzyć, że takie perełki nie zostały przebojami. To nie do uwierzenia! Znam wykonania oryginalne, ale szybko musiałam odłączyć się od pierwowzorów, aby stworzyć własną interpretację i zbudować tę kreację od samego początku. Dzięki temu na pewno nasza inscenizacja będzie bardzo oryginalna - zdradza aktorka.

Klementyna Umer swoim głosem przypomni nam czasy świetności Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory, czy możemy spodziewać się współczesnej wersji klasyków?

- Scenografia nie jest współczesna, moja stylizacja jest ponadczasowa, ale na pewno nie chcemy robić rewolucji i proponować współczesną wersję tych piosenek. Nie będzie próby rapowania czy eksperymentowania dźwiękiem. Na scenie towarzyszyć mi będą fortepian, kontrabas i akordeon zatem przygotujcie się na solidną porcję klasyki - dodaje Klementyna Umer.

Klementyna Umer zaśpiewa przeboje Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory fot. Tomasz Berent

Premierę zaplanowano na 25 listopada (piątek) na godz. 19. Bilety na to wydarzenie można zakupić w kasach teatru.

(Adrian Aleksandrowicz)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

GosiaWuGosiaWu

2 0

Proszę nie pisać, ze bilety można kupić, bo już ich nie ma. I jest to informacja z wczoraj z rana. Zatem należy przed wypuszczeniem materiału sprawdzać informacje. 12:19, 23.11.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PłączęPłączę

0 0

Nie ma już biletów :( 13:11, 23.11.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%