Zamknij

UMK podwija rękawy i bierze się za walkę z mobbingiem. Zadanie powierzyli specjalistce

15:00, 13.02.2025
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Depositphotos Zdjęcie ilustracyjne. Depositphotos

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu powołał pełnomocniczkę do spraw przeciwdziałania mobbingowi. Jej zadaniem będzie zapobieganie i eliminowanie niepożądanych zachowań na uczelni.

Na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu powołano nową pełnomocniczkę ds. przeciwdziałania mobbingowi. Funkcję tę objęła dr Beata Rutkowska z Wydziału Prawa i Administracji UMK.

Jej zadaniem będzie realizowanie polityki uczelni w zakresie zwalczania mobbingu, a także przeciwdziałanie wszelkim formom nierównego traktowania. W ramach swojej roli będzie zajmować się m.in. monitorowaniem sytuacji na uczelni, koordynowaniem działań prewencyjnych oraz opiniowaniem wewnętrznych aktów prawnych UMK.

Jakie działania podejmie nowa pełnomocniczka?

Dr Rutkowska będzie przyjmować zgłoszenia dotyczące mobbingu, prowadzić postępowania wyjaśniające i formułować zalecenia, które mają na celu eliminowanie niepożądanych zachowań. Pełnomocniczka może także inicjować zmiany w wewnętrznych przepisach uczelni, jeśli uzna to za konieczne.

Podstawą działań w tym zakresie jest zarządzenie nr 145 Rektora UMK z 29 sierpnia 2024 roku, które reguluje politykę przeciwdziałania mobbingowi i innym niepożądanym zachowaniom na toruńskiej uczelni.

Ekspertka w dziedzinie prawa pracy

Dr Beata Rutkowska jest prawniczką specjalizującą się w zagadnieniach związanych z zatrudnieniem w szkolnictwie wyższym oraz zbiorowym prawem pracy. Od 2005 roku pracuje w Katedrze Prawa Pracy na Wydziale Prawa i Administracji UMK.

Obecnie kieruje Studiami Podyplomowymi w zakresie Prawa Pracy, a także zasiada w Wydziałowej Radzie ds. Jakości Kształcenia. W przeszłości pełniła funkcję członka Odwoławczej Komisji Dyscyplinarnej dla Studentów, a także angażowała się w działalność Polskiej Sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego.

Zobacz także: 

(W.P)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

PudelekPudelek

1 0

Dziwię się,
a może nie,
że nie ma żadnych komentarzy.
Do tej pory na UMK zamiatano sprawy mobbingu "pod dywan" i tak pewnie zostanie.
Z młyna mobbingu zostają na świeczniku mobberzy/ki (punkty za publikacje, granty, projekty). A osoby mobbingowane - wypad czyli odchodzą z pracy z plecakiem traumatycznych doświadczeń.
Wiem, że to trudne przeżycia. Trzymajmy się bo to my mamy rację a nie ONI/ONE.
NOWA pełnomocnik tego nie zmieni.

15:03, 14.02.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%