Zamknij
REKLAMA

Giganci jazzu zagrają w hołdzie Muniakowi, to będzie wyjątkowy koncert! Kto wystąpi?

15.51, 20.07.2016 Adrian Aleksandrowicz
Skomentuj Artyści złożą hołd wyjątkowemu muzykowi, fot. depositphotos
REKLAMA

Karolak, Czerwiński, Jakubowski i Grzegorowski - cztery osobistości polskiego jazzu w Toruniu złożą muzyczny hołd Januszowi Muniakowi! Muzyk był jednym z najwybitniejszych saksofonistów XX wieku!

Janusz Muniak zmarł 31 stycznia tego roku. Był absolwent krakowskiej średniej szkoły muzycznej. Na scenie zadebiutował w 1960 r. w lubelskim zespole Witolda Miszczaka, gdzie zauważył go sam Tomasz Stańko. Od tego etapu jego kariera nabrała rozpędu, bo grał z najlepszymi! Współpracował z Krzysztofem Komedą, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Jarosławem Śmietaną i Leszkiem Możdzerem.

W Pałacu Dąmbskich pamięć muzyka uczczą czterej wybitni jazzmani.

- To kolejny koncert będący hołdem dla wybitnego muzyka jazzowego, który odbywa się w Teatrze Muzycznym w Toruniu – poleca Anna Wołek, dyrektor Teatru. Dwa lata temu również Karolak i Czerwiński, wtedy grający z Sikałą, Wądłowskim i Oleszkiewiczem, przypominali słuchaczom utwory niezapomnianego Jarka Śmietany. Muzyka pozostaje żywa nawet po śmierci jej twórcy.

Koncert na scenie Teatru Muzycznego przy ul. Żeglarskiej odbędzie się w czwartek (21 lipca). Muzyczne jam session rozpocznie się o godz. 19. Bilety ciągle w sprzedaży!

(Adrian Aleksandrowicz)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%