Zamknij
REKLAMA

Satyrycznie, ale bez podtekstu. Nie zrozumiesz bez kontekstu! Na deskach Teatru Muzycznego próba generalizacji

10.07, 22.06.2016 Adrian Aleksandrowicz
Skomentuj Na scenie zobaczymy niejednego, a czworo Hemarów, fot. Tomasz Berent
REKLAMA

Teatr Muzyczny na ostatnią premierę sezonu wybrał tekst przedwojennego mistrza satyry. Jak wypadnie „próba generalizacji” według standardów Mariana Hemara?

Już w najbliższy poniedziałek (27 czerwca) na scenie Teatru Muzycznego zobaczymy spektakl „Hemar. Marchewka – próba generalizacji”. Premiera była zaplanowana na kwiecień, jednak prawie w ostatniej chwili została odwołana. Dokonano niewielkich zmian w obsadzie i wydźwięku przedstawienia i teraz wraca on na afisz.

- Dominikę Figurską zastąpiła w obsadzie Karolina Michalik – tłumaczy Anna Wołek, dyrektor Teatru Muzycznego. – Teraz cała czwórka aktorów występujących w spektaklu gra na instrumentach, to na pewno przenosi sztukę w nowy wymiar. 

fot. Tomasz Berent

Spektakl będzie wykonywany z muzyką na żywo. Utwory Mariana Hemara z wczesnego okresu twórczości zaaranżował Tomasz Lewandowski. Reżyserem spektaklu jest znany toruńskiej publiczności Bartłomiej Wyszomirski.

- To bardzo dynamiczne przedstawienie, które wyraża naszą tęsknotę za „normalnością” – przyznaje reżyser w rozmowie z Dzień Dobry Toruń. – Hemar krytykuje wszystko, nawet samego siebie! Każdy z aktorów jest Hemarem, jest tak ucharakteryzowany. 

Spektakl powstał na podstawie tekstów z wczesnego okresu twórczości satyryka.

- Poemat „Marchewka” stawia pytania o to, kim są Polacy? I czego chcemy od życia? To bardzo aktualne nawet dzisiaj, a zwłaszcza dzisiaj – dodaje Wyszomirski.

W spektaklu aktorzy nie tylko popiszą się aktorskimi i wokalnymi umiejętnościami, będą także grać na instrumentach!

fot. Tomasz Berent

Jakim wynikiem zakończy się „próba generalizacji”? Przekonamy się już w najbliższy poniedziałek (27 czerwca) o godz. 19. na scenie Teatru Muzycznego.

(Adrian Aleksandrowicz)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%