Symphonica była wielkim muzycznym wydarzeniem – z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną wystąpiła plejada gwiazd programu The Voice of Poland oraz sama Małgorzata Ostrowska! Takiego aplauzu na Jordankach dawno nie słyszeliśmy!
Nawet zagorzałych melomanów udało się przekonać do twórczości Metalicy, czy AC/DC. Nawet najwięksi wielbiciele Nirvany musieli przyznać, że czyste brzmienie skrzypiec jest niezwykle wzruszające!
Muzycy Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej wystąpili ramie w ramie z artystami Filharmonii Futura. Projekt Symphonica zburzył muzyczne podziały!
- Nie chcieliśmy do popularnych kawałków Metalicy, czy Nirvany po prostu doklejać orkiestry symfonicznej, dlatego zaaranżowaliśmy te utwory od nowa – przyznaje w rozmowie z Dzień Dobry Toruń Mikołaj Blajda, pomysłodawca wydarzenia. – Takie przedsięwzięcie wymagało również zaangażowania najlepszych wokalistów, postawiliśmy na gwiazdy The Voice of Poland, bo to najlepszy muzyczny talent show w kraju. Dlatego gra z nami Damian Ukeje czy Monika Pilarczyk, a w Toruniu debiutuje Ernest Staniaszek.
Podczas toruńskiego koncertu popularnego projektu Filharmonii Futura wraz z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną wystąpiła również Małgorzata Ostrowska. Jej wykonanie „Run To The Hills” Iron Maiden nie pozostawiło wątpliwości – w piątek trzeba było być na Jordankach!
fot. Tomasz Berent
Koncert dostarczył nam również momentów wzruszenia – kiedy skrzypkowie zagrali „Unforgiven” z repertuaru Metalicy wszyscy wstrzymali oddech, a po tym jak Damian Ukeje wyśpiewał ostatnią frazę popularnego utworu, dostał on ogromny aplauz.
fot. Tomasz Berent
Nie we wszystkich utworach wykorzystano potencjał muzyków Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, która wielokrotnie w sezonie 2015/2016 pokazała, że słusznie nazywamy ją „perłą w koronie miasta”. Nie zmieniło to jednak faktu, że publiczność artystów oklaskiwała na stojąco! Domagając się kolejnych bisów!
- Jesienią startujemy z drugą odsłoną Symphonici, tym razem z polskimi utworami znanymi z festiwalu w Jarocinie. Na pewno na naszej trasie koncertowej nie zabraknie Torunia – przekonywał Blajda.
Dyrygent podkreślił również, że w Toruniu mamy najpiękniejszą salę koncertową w Polsce.
Na bis usłyszeliśmy przebój Ostrowskiej „Szklana Pogoda” oraz „Enter Sadmann” w wykonaniu Damiana Ukeje i Ernesta Staniaszka.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Toruń | Mężczyzna w Wiśle. Na brzegu rzeki...
Świat robi się coraz to bardziej paskudny !!!
Morfeusz
06:23, 2025-05-25
Mieszkańcy wyjdą na ulice! Mówią: nie chcemy...
Bronić można las a nie to dzikie wysypisko ukryte w krzakach i sianie z domkiem w którym pali się niewiadomo czym. Raczej nie pomaga środowisku to co tam widać i żadna to natura
Budować
23:14, 2025-05-24
Toruń | Mężczyzna w Wiśle. Na brzegu rzeki...
Chce odejść niech odchodzi amen
Rrrrrr
19:42, 2025-05-24
Kolejny DRAMAT w uzdrowisku pod Toruniem
Cóż w mieście mają dobry towar a służby sobie nie radzą z problemem😱😱😱
Morfeusz
16:22, 2025-05-24
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz