Zamknij
REKLAMA

To będzie długi weekend pełen atrakcji w Toruniu. Będzie się działo!

07.00, 13.08.2022 A.J.
Skomentuj fot. Joanna Zdancewicz
REKLAMA

Przed nami długi sierpniowy weekend w Toruniu. Będzie się działo, każdy przez te trzy dni znajdzie coś dla siebie. Warto się zapoznać z wydarzeniami. 

Trening na siłowni zewnętrznej

W ramach letniej akcji „Atrakcje na wakacje” na terenie siłowni zewnętrznych New Age Fit będzie można poprawić swoją sprawność pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Zajęcia odbywać się będą na sześciu obiektach na terenie całego miasta.Najbliższy trening w sobotę 13 sierpnia  g. 16.30 – 18.00 - Wola Zamkowa.

Festiwal Wisły 

Największy w Polsce zlot tradycyjnych łodzi i statków rzecznych, szósta edycja kultowej imprezy - Festiwal Wisły w tym roku w Toruniu zawita w dniach 14-15 sierpnia.

Festiwal Wisły jest festiwalem kulturowym, czerpiącym z tradycji, pokazującym piękno i charakter Królowej Rzek. Prezentuje tradycyjne łodzie i statki rzeczne, nadwiślańską kulturę, rzemiosło, sięga od historii, przez muzykę, po kulinaria - a wszystko pod hasłem “Spotkajmy się na Wiśle!”.

W tym roku Festiwal Wisły rozpoczyna się 12 sierpnia we Włocławku. 14 sierpnia festiwalowa armada przypływa do Torunia, a zakończenie imprezy przewiduje się na wieczór 15 sierpnia.

W programie: darmowe rejsy, Jarmark “Nadwiślańskie Smaki”, stoiska edukacyjne oraz rękodzieło, spotkania ze słynnymi ludźmi, m.in. fotografem Maksymilianem Rigamontim oraz Piotrem Sadurskim, archeologiem i rekonstruktorem dawnych technik nautycznych. Nie zabraknie też regat długodystansowych na Wiśle - imprezy o tradycji sięgającej 1936 roku. Ponadto "Rejsy z Szamanem z rzeki", „Statek poetów i pieśniarzy”, parady dzienne i wieczorne, koncerty, piknik na plaży.

Miejsce: Błonia Nadwiślańskie (Przystań Toruń) oraz plaża miejska k. Zamku Dybów.

Święto Wojska Polskiego

 

15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w kościele garnizonowym św. Katarzyny.

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Konflikt zbrojny ten jest nazywany przez brytyjskiego dyplomatę i pisarza Edgara Vincenta D’Abernona osiemnastą decydującą bitwą w dziejach świata.

O tej ważnej dacie przypominamy także co roku w Toruniu – w 2022 r. Święto Sił Zbrojnych RP rozpoczniemy mszą świętą w kościele garnizonowym św. Katarzyny. Po nabożeństwie odbędzie się przemarsz połączony z uroczystym apelem pamięci. Ceremonia zakończy się złożeniem kwiatów pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

Program uroczystości

15 sierpnia (poniedziałek)

12:00 – msza św. w kościele garnizonowym,

13:15 – przemarsz kolumny na Rynek Staromiejski ulicami: pl. Św. Katarzyny, Św. Katarzyny, Rynek Nowomiejski, Królowej Jadwigi, Szeroka,

13:30 – uroczystość wojskowa na Rynku Staromiejskim,

14:30 – zakończenie uroczystości.

BRODKA 

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, reżyserka klipów oraz producentka. Jedna z najważniejszych współczesnych polskich artystek konceptualnych, poświęcająca w swoich swojej twórczości tyle samo uwagi warstwie muzycznej i tekstowej co wizualnej. Przygotujcie się na festiwalową grandę – na Artus Festiwalu zagra nie kto inny jak BRODKA! Koncert w poniedziałek 15 sierpnia o 21 w Amfiteatrze Muzeum Etnograficznego. Bilety w cenie 59/99 złotych. 

Zobacz także:

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

Pablito Pablito

0 0

Fajnie.
Każda okazja jest dobra żeby zarobić 🥴 21:59, 13.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PawełsonekPawełsonek

0 0

byłem w zeszłym tygodniu w Hotelu Bulwar i było naprawdę fajnie, najbardziej mi się podobało, że lokalizacja jest blisko rynku no i fajny tarasik z widokiem na Wisłę 14:25, 19.08.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MelwMelw

0 0

Pierwszy raz słyszę o tym hotelu, ale tym widokiem mnie przekonujesz. A mają może jakiś basen, spa? 13:20, 06.09.2022


0%