Zamknij

Toruń ponownie planem filmowym. To będzie kinowy hit?

15:22, 14.09.2021 | ddtorun.pl
Skomentuj Fot. Małgorzata Ptaszek
REKLAMA

Toruń ponownie planem filmowym. To będzie kinowy hit?

Toruń po raz kolejny stał się planem filmowym. Od 13 do 21 września 2021 r. w naszym mieście powstawać będą zdjęcia do filmu „Filip” w reż. Michała Kwiecińskiego n. podst. powieści Leopolda Tyrmanda.

Historia przedstawiona w książce opowiada losy młodego Polaka, którego wojenne drogi wiodą do Frankfurtu nad Menem, gdzie pracuje w jednym z hoteli jako kelner, w grupie młodzieży pochodzącej z krajów okupowanych przez Niemcy. Jak większość prozy Tyrmanda, również i ta książka oparta jest na elementach autobiograficznych.

Filip przy pierwszym poznaniu to skończony abnegat, egoista, cynik, kosmopolita, ktoś niezdolny do głębszych uczuć, zakochany w sobie, młody, przystojny prowokator. Polski Żyd, który znalazł się w oku cyklonu, stracił w Polsce wszystkich i wszystko, a teraz chce tylko przetrwać – piszą twórcy filmu.

W roli głównej zobaczymy Eryka Kulma. Za zdjęcia do produkcji odpowiada Michał Englert. Producentem filmu jest Akson Studio. Będzie to koprodukcja polsko-niemiecko-czeska.

Toruń stanie się w filmie niemieckim Frankfurtem. Zdjęcia powstają m.in. na Rynku Staromiejskim, w Dworze Artusa, na ul. Piekary, Panny Marii, Podmurnej, Łaziennej i Mostowej.

Nasze miasto było już planem filmowym wielokrotnie. Stanowiło tło dla opowieści m.in. w filmach „Rok spokojnego słońca” Krzysztofa Zanussiego, „Rejs” Marka Piwowskiego, „Prawo i pięść” Jerzego Hoffmana, „Wrony” Doroty Kędzierzawskiej, „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” Janusza Majewskiego, „Jeszcze nie wieczór” Jacka Bławuta, „Kto nigdy nie żył” Andrzeja Seweryna, a także serialu telewizyjnym „Lekarze”.

[ALERT]1631625669627[/ALERT]

 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

FR anek`FR anek`

1 0

... a polsko-niemiecki serial Buddenbrookowie? Nikt już nie pamięta? 19:19, 14.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

adiadi

0 0

Ja dobrze pamiętam, byłem statystą jako uczeń V LO im. gen. Świerczewskiego w Toruniu 22:01, 15.09.2021


REKLAMA
0%