Zamknij
REKLAMA

Toruń: moc atrakcji na świąteczny czas. Co przygotowano?

18:39, 19.12.2020 | ddtorun.pl
Skomentuj Fot. Miłosz Zieliński
REKLAMA

Toruń: moc atrakcji na świąteczny czas. Co przygotowano?

Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok zbliżają się wielkimi krokami. Kolędowanie przy szopce, konkurs „Daj sztukę 2 – edycja świąteczna”, Prezydencka Gala Noworoczna, życzenia na fasadach miejskich instytucji oraz świąteczne konkursy. Tak prezentuje się tegoroczny cykl wydarzeń świąteczno-noworocznych, które umilą torunianom ten szczególny, zimowy okres roku.

Ze względu na trwającą pandemię COVID-19, toruńskie wydarzenia świateczno-noworoczne odbywają się w tym roku w zmienionej formule. Nie oznacza to jednak, że torunianie nie poczują magii tego świątecznego okresu! W tym roku doświadczymy jej głównie w domowym zaciszu. Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzeń świąteczno-noworocznych!

Tradycyjnie, jak co roku nie mogło zabraknąć kolędowania przy szopce bożonarodzeniowej na Rynku Nowomiejskim. Tym razem jednak odbędzie się ono w odmiennej formie, z zachowaniem wszelkich obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Kolędowanie przy szopce będzie nadawane w formie transmisji online na fanpage`u Toruńskiej Agendy Kulturalnej. Nie wychodząc z domu, każdy będzie mógł na żywo wysłuchać kolęd i piosenek świątecznych, wykonywanych przez artystów wprost z bożonarodzeniowej szopki. Z pewnością umilą one ten świąteczny okres oraz pozwolą wejść z nadzieją w Nowy Rok. Ze względu na trwającą epidemię koronawirusa i wprowadzone w związku z nią restrykcje, w trakcie transmisji będzie obowiązywał całkowity zakaz wchodzenia do szopki.

Od soboty 19 grudnia 2020 roku do środy 6 stycznia 2021 z toruńskiej szopki bożonarodzeniowej nadawane będą transmisje, podczas których mieszkańcy będą mogli wysłuchać aranżacje znanych i lubianych kolęd oraz piosenek świątecznych. Pierwsza transmisja odbędzie się już 19 grudnia godz. 17:30 — Rafał „Zwierzak” Zieliński zaprezentuje swoje intrpretacje kolęd w ramach projektu „Zwierzak kolęduje przy żłóbku”, wybranego w ramach konkursu „Daj Sztukę 2 — edycja świateczna”. 21 grudnia, również od godziny 17:30 wystąpi młodzież z OPP Dom Harcerza oraz Szkoły New Art. W sobotę 26 grudnia o godzinie 12:00 nadamy transmisję występu Moniki Trawickiej.

Transmisje umilą torunianom również pierwszy weekend nowego roku: 2 stycznia o godzinie 16:00 wystąpią Diana Barché & Tomi Pras, a 3 stycznia o godzinie 12:00 wystąpią razem Rafał „Zwierzak” Zieliński i Joanna Wojnowska. Transmisji nie zabraknie również 6 stycznia. Z okazji Święta Trzech Króli od godziny 12:00 na facebooku Toruńskiej Agendy Kulturalnej nadawać będziemy transmisje online z kolędowania Małej Rewii, Michała Hajduczenia, Radka Wysockiego wraz z zespołem Kavoo oraz Szkoły New Art.

Nowy Rok w Toruniu, zgodnie z wieloletnią tradycją, przywitamy 1 stycznia 2021 roku o godz. 18:00 podczas Prezydenckiej Gali Noworocznej. W tym roku ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID-19 wydarzenie odbędzie się bez udziału publiczności. Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Adama Banaszaka wykona znane utwory z oper, operetek i musicali. Koncert wprost z sali koncertowej CKK Jordanki będzie transmitowany online na kanale Youtube Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz w TV Toruń.

Życzenia Noworoczne

Aby podnieść na duchu torunian w tym trudnym czasie, pożegnać odchodzący rok i przywitać z dobrą myślą nowy, w Sylwestra w godz. 15:00-19:00 oraz w Nowy Rok w godz. 15:30-23:00, zostaną wyświetlone życzenia noworoczne, które oglądać będzie można na gmachu Urzędu Miasta Torunia przy Wałach gen. Sikorskiego oraz CKK Jordanki.

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

polinpolin

0 0

Tylko chanuka,reszta to szatańskie rytuały. 11:31, 21.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KalinaKalina

0 0

Puste centrum miasta oświetlone jak nie wiadomo co, a połowa miasta ciemna i się później dziwią, że wypadki są i piesi giną. NIC NIE WIDAĆ, oszczędzają na bezpieczeństwie, a pakują kasę żeby ''wyglądało''. 16:12, 27.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%