Nowa kadencja Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia oficjalnie rozpoczęła działalność. Podczas pierwszego posiedzenia, które odbyło się 23 czerwca, prezydent Torunia Paweł Gulewski wręczył akty powołania nowym członkom oraz podziękował przedstawicielom organizacji pozarządowych za udział w procesie wyborczym.
Miasto podkreśla, że Rada pozostaje jednym z najważniejszych organów dialogu obywatelskiego w Toruniu i od lat stanowi miejsce współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi.
Rada Działalności Pożytku Publicznego działa w Toruniu od 2011 roku. Jej zadaniem jest opiniowanie miejskich strategii i programów, inicjowanie działań na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego oraz wzmacnianie współpracy pomiędzy samorządem a organizacjami pozarządowymi.
- Chcemy, aby głos wszystkich środowisk miejskich współtworzył najważniejsze decyzje dotyczące rozwoju Torunia. Dialog prowadzi do współdecydowania. Liczymy na aktywną współpracę i wspólne wypracowywanie rozwiązań służących mieszkańcom naszego miasta
– mówił prezydent Torunia Paweł Gulewski.
Jak informuje magistrat, tegoroczne wybory do Rady cieszyły się większym zainteresowaniem niż poprzednie. Po raz pierwszy głosowanie odbyło się w formule elektronicznej.
Do udziału zgłoszono 17 kandydatów reprezentujących toruńskie organizacje pozarządowe. Kody umożliwiające oddanie głosu odebrało 99 organizacji. W skład Rady weszło 18 osób reprezentujących organizacje pozarządowe, Radę Miasta Torunia oraz Prezydenta Miasta Torunia.
Przedstawicielami organizacji pozarządowych zostali: Monika Bartczak, Mariusz Godlejewski, Anna Kulczyńska, Anna Lamers, Marcin Łowicki, Marta Młynarczyk, Franciszek Rutkowicz, Sonia Gryckiewicz i Anna Wit.
Radę Miasta reprezentują Maciej Koziołocki oraz Aneta Wierzbowska. Prezydenta Miasta reprezentują z kolei Łukasz Drygalski, Katarzyna Dąbrowska, Tomasz Górzyński, Tomasz Maliszewski, Patrycja Skrzynecka, Rafał Walter oraz Violetta Weroniecka.
Podczas inauguracyjnego posiedzenia członkowie wybrali również prezydium Rady. Przewodniczącym VII kadencji został Mariusz Godlejewski, funkcję wiceprzewodniczącej objęła Anna Lamers, natomiast sekretarzem została Katarzyna Dąbrowska.
Jak podkreśla miasto, nowa kadencja rozpoczyna pracę w ważnym momencie. Rada będzie jednym z pierwszych podmiotów opiniujących projekt nowej Strategii Rozwoju Miasta Torunia, która wyznaczy kierunki rozwoju miasta na kolejne lata.
Student AKSIM15:34, 28.06.2026
WON WON WON!!! RUDA WRONA ORŁA NIE POKONA!!! NIE BAĆ TUSKA!!!!
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz