Zamknij

Toruń: tegoroczny Skyway nie za darmo! Tyle musisz zapłacić za wstęp na lotnisko

20:26, 31.07.2020 | materiały prasowe
Skomentuj
Fot. Redakcja
REKLAMA

Toruń: tegoroczny Skyway nie za darmo! Tyle musisz zapłacić za wstęp na lotnisko

Największe świetlne wydarzenie lata, w nowej, oryginalnej lokalizacji. Niemal 5 kilometrów festiwalowej trasy, 12 różnorodnych stref i ponad 20 festiwalowych atrakcji – tak zapowiada się „Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie.”, który już w dniach 19–22 sierpnia 2020 roku odbędzie się na Lotnisku EPTO Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu. W programie, do zobaczenia codziennie w godzinach 20:30–00:00, m.in. świetlny boom-box z muzyką na żywo, ognista fabryka, pokazy motocross i pitbike czy projekcja na ścianie lasu. Bilety, ważne na samochody osobowe, dostępne na Bilety24.pl w cenie 30 zł (środa, czwartek) i 40 zł (piątek, sobota).

Toruński festiwal światła w tym roku zagości w zupełnie nowej przestrzeni – Lotnisku EPTO Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu. Ta zmiana pociąga za sobą również zmianę formuły na drive through – tym samym tegoroczny „Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń.

Województwo Kujawsko-Pomorskie.” spędzimy bezpiecznie oglądając świetlne instalacje z wnętrz swoich samochodów. Zamiast spacerować tłumnie po terenie wydarzenia, publiczność przejedzie przy festiwalowych instalacjach we wnętrzu własnego auta, bez narażania się na bezpośredni kontakt z innymi ludźmi.

Tegoroczny program pełen jest niecodziennych instalacji. Wyruszając, w niemal 5 kilometrową trasę, widzowie z wnętrz swoich samochodów miną kilkadziesiąt świetlnych projektów zgrupowanych w 12 stref tematycznych. Wjazd na wydarzenie odbywać się będzie od strony Motoareny (ul. Łukasiewicza).

W programie znajdą się instalacje nawiązujące do motywów toruńskich, lotniczych, jak i samochodowych. Widzowie przemieszczając się po wydarzeniu miną fabrykę z akrobacjami cyrkowymi i pirotechniką, świetlną projekcję na balonie czy projekcję na ścianie lasu. Jedną z atrakcji będą także świetlne pokazy motocross i pit-bike. Wśród utalentowanych kierowców motocrossu pojawi się m.in. Karol Kruszyński, Mistrz Polski MX2.

Nie zabraknie też projektów z przymrużeniem oka i udziałem obcej cywilizacji – oczywiście narysowanych przez jednego z toruńskich rysowników. Humorystyczne ufoludki towarzyszyć będą widzom przez całe wydarzenie – wyznaczając ponadto festiwalowy świetlny szlak.

Na teren festiwalu wpuszczane będą tylko te pojazdy, które uznać można za samochód osobowy w rozumieniu Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (punkt 40 Art. 2, tj. pojazd przeznaczony do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą, o łącznej masie do 3,5 tony, do kierowania którego uprawnia prawo jazdy kat. B). Wszelkie inne rodzaje pojazdów, takie jak autobusy, pojazdy motorowe, itp. nie będą mogły wjechać na Auto Skyway Festival.

Co istotne, na terenie wydarzenia w samochodzie może jednocześnie przebywać maksymalnie liczba osób, określona w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. To znaczy, że kupując jeden bilet wjazdu, dobrą zabawę zapewni sobie cała rodzina!

Wydarzenie odbywać się będzie w godzinach 20:30–00:00, natomiast ostatni wjazd na teren wydarzenia przewidywany jest około godziny 23:45. Wjazd odbywać się będzie najwcześniej o godzinie rozpoczynającej wydarzenia. Przed wjazdem obowiązywać będzie jedna kolejka, a zakupienie biletu elektronicznie nie będzie uprawniać do wcześniejszego wjazdu.

Tegoroczny Auto Skyway Festival będzie imprezą biletowaną, stąd, aby wjechać na teren festiwalu konieczny będzie bilet zakupiony elektronicznie, bądź w dniu imprezy przed wjazdem na teren wydarzenia.

Warto podkreślić, że jeden bilet ważny jest na jeden samochód. Tym samym w ramach jednego biletu, w samochodzie, festiwal może obejrzeć kilka osób z jednego gospodarstwa domowego!

Cena biletów to kolejno: 30 zł, jeśli chcemy zobaczyć festiwal w środę i czwartek, 40 zł, jeśli chcemy odwiedzić festiwal w piątek i sobotę. Zakupiony bilet można zrealizować w jeden z wybranych przez siebie dni, zgodnych z rozpiską cenową. 

Cena biletu dotyczy samochodu, bez względu na ilość osób przebywających w pojeździe i dotyczy jednorazowego wjazdu na teren wydarzenia. Uwaga! Ważna informacja! Wjazd na teren wydarzenia od strony Motoareny (ul. Łukasiewicza).

Link do sprzedaży: https://bit.ly/2P5sMPT

Z dobrej informacji ucieszą się natomiast wszyscy właściciele samochodów hybrydowych oraz elektrycznych. Te pojazdy uprawnione są do bezpłatnego wjazdu na teren festiwalu.

Uczestnik kierujący pojazdem jest zobowiązany do okazania dowodu rejestracyjnego pojazdu na prośbę organizatora, w celu zweryfikowania sekcji P3 określającej rodzaj paliwa używanego w samochodzie (pojazdy uprawnione do bezpłatnego wjazdu powinny posiadać oznaczenie EE lub P/EE).

Auto Skyway Festival przez wzgląd na warunki związane z epidemią COVID-19 rządzić się będzie innymi zasadami. Po wjeździe na teren odbywać się będzie ruch ciągły, a uczestnicy mają obowiązek poruszać się samochodem z prędkością wynoszącą 5-10 km/h.

Widzowie wydarzenia mają obowiązek poruszać się po jego terenie wyłącznie samochodem osobowym, z włączonymi światłami postojowymi. Na trasie festiwalowej nie będzie możliwości zatrzymywania się, a także wysiadania z samochodów.

Podczas wydarzenia wszyscy uczestnicy wydarzenia zobowiązani są do przestrzegania aktualnie obowiązujących rygorów, wytycznych i nakazów Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego na czas pandemii. Uczestnicy siedzący w samochodach zobowiązani są do skutecznego zakrywania ust i nosa maseczką lub przyłbicą ochronną przez cały czas przebywania na terenie wydarzenia. Zwłaszcza w momencie zakupu biletu lub okazania go do sprawdzenia podczas wjazdu na teren wydarzenia.

(materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (11)

QbcQbc

4 1

Bilet 40 zł ale do obsługi szukamy wolontariuszy. Brawo miasto Toruń. 08:56, 01.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CzyliCzyli

4 1

Impreza dla bogatych z podatków wszystkich. A jak dodatkowo masz wiecej kasy. I stales się posiadaczem hybrydy bądź elektryka. To na twój bilet złożą sie kierowcy starszych co za tym idzie miej majetni uczestnicy wydarzenia. Oczywiscie miasto nie wspomina o puli darmowych biletów dla swoich. 09:00, 01.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DlaczegoDlaczego

2 0

Miasto ktore promuje ekologiczną jazdę wypuszcza na drogi jelcze i stare kopcace many. Czy nie powinno świecić przykładem. 09:21, 01.08.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MarioooMariooo

3 0

a jak kogos nie stac ma auto to nie zobaczy.Bravo Wy🙂 10:18, 01.08.2020


HahaHaha

1 1

O każde drzewo ludzie walczą, żeby nie brakowało w miastach tlenu, a ci ściągają auta na plac. Ps. Wypożyczę auta elektryczne i hybrydowe, zrobię wypożyczalnię przed i u mnie bilet 25 pln od rodziny! 15:07, 01.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Torunianin1Torunianin1

2 0

Ciekaw jestem ile bedzie stluczek na tym festiwalu bo nie wierze ze kierowcy beda patrzec na samochod przed soba a nie na atrakcje a podejrzewam ze aut bedzie pare tysiecy. 22:00, 01.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JezusJezus

1 0

o p.......o się komuś w berecie :) i to mocno ..... śmietniki nieopróżniane :) wszędzie wokół lotniska dzikie wysypiska a jeszcze trzeba płacić za wjazd na ten syf :)
Pomyśl panie prezydencie że tam jest mnóstwo dzikich zwierząt a jak nie wiesz przejdź się po lotnisku i zobacz na własne oczy . aaaa a smród spalin na osiedlu Bielany niezastąpiony ciekawe ile oleju się wyleje itp . wokół Torunia podobno jest dużo terenów inwestycyjnych może tam należało zrobić syf drogi dojazdowe są tylko głowy komuś brakuje . gówno się komuś w głowie p......ło . :) :) :) . 22:40, 01.08.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LeunLeun

0 0

Co za roznica jak co weekend kukuryznik sieje spaliny na miasto halasujac niemilosiernie.Zapatrujemy sie na inne kraje gdzie nie wolno kosic trawy w niedziele a tu w soboty i niedziele smrod i halas jest toletowany 12:31, 02.08.2020


drtydrty

3 1

Badziew robiony na siłę,brak słów. Już widzę jak wszyscy w samochodzie będą w maseczkach. Tydzień po skywayu łysy znowu będzie płakał że pusto w kasie a ludzie chorują na covida. 23:22, 01.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

stopzajobstopzajob

0 0

Należy dodać jeszcze z regulaminu :podczas wjazdu na teren wydarzenia Organizator wykona zdjęcie rejestracji samochodu wpuszczanego na teren wydarzenia. Zdjęcia zostaną wykorzystane wyłącznie w celu skontaktowania się z Uczestnikami wydarzenia w razie zaistnienia konieczności poinformowania ich o zaistnieniu sytuacji epidemiologicznej. Z tego co słyszałem od znajomego,który ma w rodzinie lekarza,wszyscy co mieli robione testy maja być poddani szczepionce ,która jest na siłę promowana,a nie jest sprawdzona pod względem bezpieczeństwa (skutki uboczne ). No ale o to chodzi w tej plandemii,ma umrzeć jak najwięcej ludzi.....Pewnie jest w tym dużo prawdy... 10:30, 04.08.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

UhuhuuuUhuhuuu

0 0

"z tego co słyszałem od znajomego"... serio??!!!! włącz myślenie, to nie boli! 11:01, 04.08.2020


REKLAMA