Zamknij

Za kilka dni zagrają w Toruniu. Czy są parodią metalu? [WYWIAD]

10:38, 05.12.2019 | ddtorun.pl
Skomentuj
Foto. Nadesłane
REKLAMA

Za kilka dni zagrają w Toruniu. Czy są parodią metalu? [WYWIAD]

W dniu 8 grudnia w toruńskiej "Od Nowie" zagra zespół Nocny Kochanek. To polska grupa  heavymetalowa założony w Warszawie w 2012 roku. Zespół bardzo szybko zdobył uznanie zdobywając m.in. liczne statuetki podczas Gali Płyty Rocku Antyradia. Prezentujemy wywiad z zespołem specjalnie dla portalu „Dzień Dobry Toruń”. 

Z twórczości jakich innych zespołów czerpie i którymi inspiruje się Nocny Kochanek?

Tworząc kolejne kawałki staramy się nawiązywać głównie do klasyki heavy metalu jak i power metalu czy hard rocka. Najczęściej czerpiemy inspiracje z takich zespołów jak: Iron Maiden, Judas Priest, Helloween, AC/DC, Manowar, Primal Fear czy Budka Suflera.

Czy nie przeszkadza wam opinia niektórych słuchaczy, że zespół jest "parodią metalu"?

Właściwie takie jest nasze założenie, żeby przedstawiać muzykę metalową oraz związaną z nią kulturę w krzywym zwierciadle. Może niekoniecznie robimy to poprzez samą muzykę, choć tak też się zdarza, ale przez teksty na pewno. Zatem jeśli ktoś twierdzi, ze Nocny Kochanek parodiuje metal, to musimy się z taką opinią zgodzić.

Jaka była dla was ta kończąca się powoli trasa koncertowa i co planujecie w przyszłym roku?

Dobiegająca ku końcowi trasa była bardzo intensywna i owocna. Jej finałowy koncert zagramy w warszawskim Torwarze i będzie to nasz setny występ w roku 2019. Udało nam się wyprzedawać koncerty w największych klubach naszego kraju. Jesienią ruszyliśmy również za granicę, grając w takich krajach jak: Niemcy, Holandia, Anglia, Szkocja i Irlandia. Oczywiście to bardzo pokrzepiające, że nasze koncerty cieszą się dużym zainteresowaniem, ale najfajniejsze jest zaangażowanie fanów Nocnego Kochanka i ich utożsamianie się z zespołem.

W pierwszym kwartale nadchodzącego roku trochę odpoczniemy od wyjazdów. Mamy w planach pewną "niespodziewajkę", która wzbudza w nas podniecenie. Właśnie na jej przygotowaniu chcemy skupić się w pierwszych miesiącach nowego roku.

Czy lubicie występować w Toruniu w "Od Nowie", bo to już nie pierwszy wasz koncert w naszym mieście.

Sam Toruń jest miastem, które bardzo lubimy, a klub „Od Nowa” to miejsce, gdzie czujemy się swojsko i domowo. Jest to zdecydowanie porządne miejsce na klubowej mapie naszego kraju. Chętnie tu wracamy.

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz