Zamknij

Teatr wystąpi na toruńskim uniwersytecie!

14:36, 13.11.2019 | FD/materiały nadesłane
Skomentuj fot. nadesłane
REKLAMA

Teatr wystąpi na toruńskim uniwersytecie! 

Niezwykły spektakl odegrają aktorzy Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu na jednym z wydziałów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Będzie to opowieść dla tęskniących za domem i poszukujących swojego miejsca na ziemi. 

Zainspirowani wątkami spektaklu chcemy zapytać o zjawisko emigracji. Co sprawia, że ludzie decydują się porzucić swój dom i zbudować go na nowo w innym miejscu? Jak postrzegamy emigrantów? Kiedy stajemy się kolonizatorami? I czy prawo do domu jest prawem człowieka? Zachęcamy do udziału w potrzebnej i ważnej dyskusji.

Spektakl i debata odbędą się 14 listopada w Bibliotece Wydziału Prawa i Administracji UMK przy ul. W Bojarskiego 3. Przedstawienie zaplanowano na godz. 19:00, zaś dyskusja rozpocznie się około godz. 20.30.

Studenci posiadający ważną legitymację mogą kupić bilety w promocyjnej cenie 15 zł.    

Co nas czeka?

Mazagan to opowieść o domu i o mieście. Mazagan to opowieść dla  tęskniących za domem i poszukujących swojego miejsca na ziemi. Mazagan to opowieść o nas i naszych mikroświatach wypełnionych opowieściami. Twórcy spektaklu „Mazagan. Miasto” zapraszają widzów do udziału we wspólnej zabawie oraz eksperymencie. Inspiracją dramatu Beniamina Bukowskiego jest historia Mazaganu – miasta, które przepłynęło ocean. Leżące w Maroku portugalskie miasto zostało przeniesione do Belem w Ameryce Południowej po oblężeniu przez Maurów w 1769 roku. Mazagan dla twórców spektaklu staje się obrazem każdego domu, który budujemy tam, gdzie się zatrzymamy – choćby na krótki czas.      
 


"Mazagan. Miasto".
Premiera studencka z debatą
„Obcy w domu. Gość czy najeźdźca?”
14 listopada godz. 19:00
Biblioteka Wydziału Prawa i Administracji UMK, ul. W Bojarskiego 3.

 

(FD/materiały nadesłane)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Dobrze,że wystąpiliDobrze,że wystąpili

0 0

bo "występy" tutejszej władzy tej szkoły są raczej żałosne? 09:51, 14.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz