Zamknij
REKLAMA

Toruń: Biblioteka Uniwersytecka UMK zaprezentuje nową wystawę

11:36, 07.10.2019 | AJ
Skomentuj
Foto. Nadesłane
REKLAMA

Toruń: Biblioteka Uniwersytecka UMK zaprezentuje nową wystawę

Blisko 40 obrazów Mirosława Rusinka można od 12 październka oglądać w holu Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu. Wernisaż wystawy pt. AB ORIENTE LUX zaplanowano na godzinę 15. Prace będzie można oglądać do 8 listopada br.

Mirosław Rusinek mieszka i tworzy w Rzeszowie, gdzie zajmuje się również pracą pedagogiczną jako nauczyciel malarstwa i rysunku w Zespole Szkół Plastycznych. Ukończył Liceum Plastyczne w Rzeszowie z dyplomem snycerstwa. W 2003 r. uzyskał dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale malarstwa w pracowni prof. Leszka Misiaka. Do 2004 roku tworzył głównie monumentalne formy abstrakcyjne. W późniejszym okresie mniejsze kompozycje aktów wpisanych w różnorodne tła oraz pejzaże. Obecnie artysta czerpie ze spuścizny koloryzmu polskiego i rozwija ten nurt poszerzając go o nowe treści. Brał udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jego prace znajdują się w zbiorach państwowych i prywatnych w kraju i zagranicą m.in. we Włoszech, USA, Brazylii, Meksyku, Niemczech Australii, Japoniii i Francji.

Zaplanowana na 12 października wystawa będzie drugą odsłoną twórczości artysty w Toruniu. Prezentowane prace nie były nigdzie wcześniej eksponowane. Większość powstała w przeciągu ostatniego roku. Obrazy te to przede wszystkim oleje na płótnie i płycie o bardzo różnej tematyce. Od krajobrazów poprzez architekturę, aż do subtelnych aktów. Kuratorką ekspozycji jest Anna Walkowska.

(AJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA