Zamknij
REKLAMA

Spektakl w gwiazdorskiej obsadzie aktorskiej w ten weekend w Toruniu

13:45, 02.10.2019 | online
Skomentuj
REKLAMA

Spektakl w gwiazdorskiej obsadzie aktorskiej w ten weekend w Toruniu

Znakomita komedia Teatru Kwadrat z Hanną Śleszyńską i Pawłem Wawrzeckim do zobaczenia już 5 października w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Wartka akcja, dowcipne dialogi i zaskakujące rozwiązania to najkrótszy opis komedii „Roma i Julian”. Spektakl wyreżyserował Paweł Wawrzecki, na scenie partnerują mu Hanna Śleszyńska, Ilona Chojnowska i Mateusz Łapka. Autorem tekstu jest znany z wielu komediowych produkcji Krzysztof Jaroszyński.

Czy on to już ON czy jeszcze ONA? Czy w szalonych czasach chirurgii plastycznej i zabiegów in vitro można być ojcem i jednocześnie siostrą? Współcześnie w Polsce. Klinika seksuologii. Na operację zmiany płci czeka para młodych ludzi: Roma chce zostać mężczyzną, zaś leżący w sąsiedniej sali Julian - kobietą. Romę odwiedza o pokolenie od niej starszy Mąż. Zapowiada rozwód i odebranie majątku. W tym samym czasie przy łóżku Juliana lamentuje Matka, wstrząśnięta decyzją syna. Tymczasem niespodziewanie Roma i Julian mają się ku sobie…

- Polecam sztukę „Roma i Julian” wszystkim tym, którzy stawiają na dobrą zabawę. – mówi Hanna Śleszyńska, grająca postać Matki. - To, co widzowie odnajdą w spektaklu, to przede wszystkim znane i sprawdzone poczucie humoru Krzysztofa Jaroszyńskiego, znakomitego satyryka, autora scenariuszy do wielu komediowych seriali, takich jak „Daleko od noszy”, „Graczykowie” czy „Buła i spóła”, doskonale kojarzonych przez publiczność.

Warto podkreślić, że Krzysztof Jaroszyński pisał scenariusz „Romy i Juliana” z myślą o duecie Hanna Śleszyńska i Paweł Wawrzecki - On ma niesamowite ucho na specyficzny język aktorów i potrafi bezbłędnie to wykorzystać w swoich tekstach. Skroił tę sztukę pod naszą energię aktorską – zdradza Hanna Śleszyńska.

„Roma i Julian” Teatru Kwadrat | 5 października | Godziny 16:00 i 19:00 | Aula Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

***

OSOBY:

Matka – Hanna Śleszyńska (gościnnie)

Mąż – Paweł Wawrzecki

Roma – Ilona Chojnowska

Julian – Mateusz Łapka (gościnnie)

Autor: Krzysztof Jaroszyński

Reżyseria: Paweł Wawrzecki

Scenografia: Wojciech Stefaniak

Kostiumy: Maciej Chojnacki

Producent: Małgorzata Nejman

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA