Zamknij

Toruń: do Młyna Wiedzy wracają medyczne środy. Te spotkania cieszyły się sporym zainteresowaniem

12:14, 11.09.2019 Aktualizacja: 12:18, 11.09.2019
Skomentuj Foto. Nadesłane Foto. Nadesłane

Toruń: do Młyna Wiedzy wracają medyczne środy

16 października wykładem „Eksperymenty na samym sobie w dziejach nauki i medycyny" zostanie zainaugurowana kolejna edycja „Medycznych Śród" w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. W pierwszej części tegorocznego cyklu przygotowano 14 zróżnicowanych tematycznie wykładów, które poprowadzą naukowcy z Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. 

Cykl wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa", organizowanych przez Collegium Medicum UMK, trwa nieprzerwanie od 2007 roku, a już w październiku rozpocznie się jego 25. edycja. W 2019 roku po raz drugi będzie częściowo realizowany w Toruniu. 

„Medyczna Środa" to cykl wykładów popularnonaukowych adresowanych główne do mieszkańców regionu. Wykłady mają na celu popularyzację wiedzy medycznej i aktualnych badań prowadzonych przez naukowców z uniwersytetu. - Pierwsza edycja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem i została bardzo dobrze przyjęta przez mieszkańców Torunia. W wykładach brała udział zarówno młodzież, osoby dorosłe oraz seniorzy - mówi Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy. - Jesteśmy przekonani, że tematy zaproponowane przez pracowników Collegium Medicum UMK w tegorocznego edycji, spodobają się mieszkańcom naszego miasta i wystawa "Rzeka" wypełni się po brzegi - dodaje. 

Wykłady będą odbywały się w przestrzeni wystawy „Rzeka" o godz. 18:00. Wstęp jest bezpłatny.

Organizatorami cyklu są: Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy oraz Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. 

HARMONOGRAM WYKŁADÓW W CYKLU „MEDYCZNE ŚRODY"

Październik 2019

16.10. – Eksperymenty na samym sobie w dziejach nauki i medycyny – dr hab. Wojciech Szczęsny

23.10. – Mózg z żelaza, czyli co ma żelazo do naszej pamięci – dr Inga Dziembowska

30.10. – W prostych słowach o niedoczynności tarczycy i chorobie Hashimoto – lek. Szymon Suwała

Listopad 2019

6.11. – 120 urodziny aspiryny – dr hab. Alicja Nowaczyk

13.11. – Co można znaleźć w suplementach diety? – dr hab. Bogumiła Kupcewicz, mgr Agata Walkowiak

20.11. – Niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby (NAFLD) czy stanowi realne zagrożenie – przyszłość czy teraźniejszość? – dr Paweł Rajewski, prof. WSG

27.11. – Czy istnieje „gejowski gen"? O genetycznych uwarunkowaniach homoseksualizmu i innych złożonych zachowaniach słów kilka – prof. dr Tomasz Grzybowski

Grudzień 2019

4.12. – Ciąża pozamaciczna – zagrożenie życia kobiety – dr hab. Małgorzata Walentowicz-Sadłecka, dr Paweł Sadłecki 

11.12. – Transfer mikrobioty jelitowej – stara/nowa metoda leczenia – dr Krzysztof Czyżewski

18.12. – Vivaldi w Mobilnej Rekreacji Muzycznej – dr Michalina Radzińska

Styczeń 2020

8.01. – Kawa na zdrowie – mgr Beata Ignasiak, dr Marek Jurgowiak

15.01. – Przeszczep wątroby na tle osiągnieć współczesnej transplantologii – dr Beata Januszko-Giergielewicz, mgr Monika Siekierka

22.01. – Dylematy etyczne terapii intensywnej i uporczywej w OIT – dr Waldemar Cyrankiewicz

29.01. – Anestezjologia Interdyscyplinarna – historia i teraźniejszość – dr hab. Katarzyna Sierakowska

(AJ)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Toruń reaguje po tragedii w Parku Glazja. Sprawdź

Skończcie już z tą polityczną poprawnością - sami nie wierzycie w to co mówicie. Hipokryci !

Nicki

23:36, 2025-06-30

Klaudia nie żyje. Śledczy wciąż nie są pewni

Na pewno prokuratura stwierdzi "związek przyczynowo-skutkowy". Napisać takie zdanie może tylko ktoś z deficytem intelektualnym nastawionym na clickbaity.

noe

21:16, 2025-06-30

UMK zdobyło 64 miliony z KPO

Lewacki rektorze więcej mieszkań dla czarnuchów chcemy gwałtów *%#)!& torunianek ubogacania chcemy i Europy

Prorektor

19:27, 2025-06-30

Chcą Marszu Milczenia. To w związku ze śmiercią...

Peowski śmieć gulaś pierwszy pod rękę bedzie dymał na marszu za rączkę z lenkiewitzem i resztą Zdrady Miasta Torunia TO ONI Zabili Klaudie czarny był ich narzędziem. Teraz to już za późno na wszystko mogliście wybrać mądrze a mieliście w d..e waszą ojczyznę. Teraz już z tymi czarnuchami ktorych tu wpuscili gwałty będą normą jak i morderstwa dokladnie ten sam schemat byl w angli wloszech szwecji niemcach i zasadniczo wszędzie. Dopóki nie zrozumiecie ze ich trzeba zarzynać na miejscu będziecie płakać Tak wybraliście i taki los będziecie teraz mieć to wasza wina chodz tych normalnych co wiedzieli ze tak sie to skończy najbardziej mnie szkoda. Was tylko żałuję. Szykujcie pi cze wasi chlopacy was nie obronią ani smarki z elany bez obrazy oni nawet trupa nie widzieli to gdzie cośkolwiek im do tej dziczy zrodzonej w piekle 3swiata

Wiśniowieckii

19:26, 2025-06-30

0%