Zamknij
REKLAMA

Toruń: edukacyjne fajfy dla seniorów w Młynie Wiedzy

12:59, 09.09.2019 | AJ
REKLAMA
Skomentuj
Foto. Nadesłane

Toruń: edukacyjne fajfy dla seniorów w Młynie Wiedzy

Upowszechnianie wiedzy o zdrowym trybie życia, medycynie oraz aktywizacja edukacyjna, kulturalna i społeczna seniorów - to główne cele projektu "Fajfów dla seniorów", skierowanego do seniorów, realizowanego przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A. 

10 października Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza do udziału w pierwszym edukacyjnym fajfie. W centrum nauki przygotowano wykład poświęcony snom, występ  kabaretu oraz kącik kawowo-herbaciany ze specjalistami oraz warsztaty. Wydarzenie adresowane do seniorów odbędzie się w godz. 17:00-19:00. Podczas dwugodzinnego spotkania w Młynie Wiedzy będzie można wysłuchać m.in. wykładu „Noce Seniora", który wygłosi Leszek Guga, psycholog organizacji. Od początku kariery zawodowej jest związany z branżą farmaceutyczną i sektorem zdrowia. Specjalizuje się w tematyce stresu, poczucia kontroli i własnej skuteczności. Podczas wykładu uczestnicy dowiedzą się co dzieje się z nami kiedy śpimy i co sprawia, że sen jest dobrej jakości. - Przygotowaliśmy także warsztaty własnoręcznego wyrobu relaksacyjnych mydełek, z wykorzystaniem olejków zapachowych i różnych dodatków oraz spotkanie z dietetyczką - mówi Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy. 

O dobry humor podczas fajfa zadba kabaret „Grupa Demakijaż", czyli Karolina, Magda i Małgorzata, przyjaciółki, które z poczucia humoru uczyniły swoja pasję. Na swoim koncie mają dwa spektakle kabaretowe: „Demakijaż, czyli bójcie się nas Panowie" oraz „Demakijaż, czyli nie dajmy się wydoić". Są laureatkami przeglądu kabaretowego Paka. W tym roku zdobyły nagrodę publiczności Mazurskiego Lata Kabaretowego Mulatka. - Z przymrużeniem oka opowiadają na scenie problemy współczesnych kobiet, odwieczną wojnę płci, męskie oraz damskie wady i zalety - wyjaśnia Marcin Centkowski. 

Bilety w cenie 15 złotych można nabyć w kasach Młyna Wiedzy oraz w elektronicznym systemie sprzedaży. Liczba miejsc na wydarzeniu jest ograniczona. 

Wydarzenia organizowane przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przy współpracy z Toruńskimi Zakładami Materiałów Opatrunkowych S.A. mają na celu upowszechnianie wiedzy o zdrowym trybie życia, medycynie oraz aktywizację edukacyjną, kulturalną i społeczną seniorów. 

Plan „Fajfów dla seniorów" w 2020 roku: 

23 stycznia, godz. 17:00-19:00: „Ruszaj się zdrowo!" – o ruchu bez urazów

16 kwietnia, godz. 17:00-19:00: „Przez żołądek do serca" – o roli diety dla zdrowia i o przyjemności gotowania

16 lipca, godz. 17:00-19:00: „Kocham cię życie!" – o oswajaniu się z jesienią życia

(AJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone