Zamknij
REKLAMA

Toruń: Młyn Wiedzy szykuje kosmiczny eksperyment. Jak się zgłosić?

12:22, 29.08.2019 | AJ
REKLAMA
Skomentuj
Foto. Deposit Photos

Toruń: Młyn Wiedzy szykuje kosmiczny eksperyment. Jak się zgłosić?

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Fundacja Copernicus Project zapraszają do wzięcia udziału w stratosferycznym eksperymencie. Akcja jest skierowana do uczniów szkół, studentów i zespołów indywidualnych. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny u dołu strony.

W ramach projektu „Near Space: Above and Beyond” finansowanego ze środków Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego – 18 października 2019 roku wystartuje balon stratosferyczny, który wyniesie na wysokość kilkunastu kilometrów eksperymenty przygotowane przez uczestników projektu „#miniSAT2019”. Celem tego przedsięwzięcia jest bezpośrednie zaangażowanie uczniów, studentów, mieszkańców Torunia (i nie tylko) w badanie przestrzeni kosmicznej.

Udział w akcji jest bezpłatny, wymaga jednak zaangażowania i opracowania koncepcji przeprowadzenia doświadczenia w przestrzeni kosmicznej. Aby wziąć w niej udział trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy. Jeśli w projekt będzie zaangażowana klasa lub inna grupa, konieczne będzie podanie jednego nazwiska osoby kontaktowej reprezentującej całą grupę.

Informacji i konsultacji w zakresie przygotowanie eksperymentu udzielą członkowie zespołu Fundacji Copernicus Project.

Zajęcia realizowane są w ramach projektu „Near Space: Above and Beyond” dofinansowanego ze środków Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.

Przykładowe tematy eksperymentów: czy rośliny wyhodowane z nasion wysłanych do stratosfery wyrosną tak samo jak pozostałe na Ziemi?  Czy bąbelki z foli bąbelkowej popękają po wysłaniu do stratosfery? Czy elektroniczny zegarek będzie wskazywał poprawnie godzinę po locie w stratosferę? Czy nośnik pamięci w postaci karty zachowa wszystkie zapisane na niej dane? Eksperyment należy przygotować w kapsułce po jajku z niespodzianką.

Nie wysyłamy w kosmos zwierząt ani insektów. Nie dopuszczamy spalania i innych reakcji chemicznych w trakcie lotu. Wszelkie płyny powinny być zabezpieczone w odpowiedni sposób - informuje Młyn Wiedzy.

Formularz zgłoszeniowy na https://mlynwiedzy.org.pl/

(AJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone