Zamknij
REKLAMA

Olszówka w klatce, Polk przed fortepianem - tak wygląda toruński "Akompaniator"

Adrian Aleksandrowicz Adrian Aleksandrowicz 13.39, 22.02.2018 Adrian Aleksandrowicz
Skomentuj fot. Tomasz Berent
REKLAMA

Gwiazdorska obsada, tekst Anny Burzyńskiej i współczesna inscenizacja Adama Sajnuka - czy to recepta na sukces? Już jutro premiera "Akompaniatora".

Popularna sztuka Anny Burzyńskiej to pierwsza premiera Teatru Muzycznego w 2018 roku. Reżyser spektaklu, Adam Sajnuk, postanowił pokazać tekst o dziwnej relacji łączącej diwę i skrytego akompaniatora z nieco innej strony. W spektaklu występują Edyta Olszówka i Piotr Polk.

- Zazwyczaj aktorzy starają się skrywać emocje, nie epatujemy nimi. W tym spektaklu mamy podwójnie trudne zadanie, bo z jednej strony staramy się je ukrywać, z drugiej to nam się nie udaje - wyjaśnia Piotr Polk. - Moja postać przez 20 lat milczał, aby przez jeden wieczór wyrzucił z siebie wszystko, co myśli. Muszę być niewiarygodnie skupiony. Ciężko mi określić, co jest moim motorem napędowym. Myślę, że to co moja postać czuje do diwy. To jest jednak miłość do wyobrażenia, a nie do osoby.

Diwa, kreowana przez Edytę Olszówkę, zostaje przez niego zamknięta w specjalnym, szklanym studiu nagraniowym, które przypomina akwarium. Przez te elementy scenograficzne tekst dramatu Burzyńskiej można odczytywać bardzo współcześnie.

- Ta sztuka pokazuje problem między kobietą, a mężczyzną. Jak czasami jesteśmy z różnych planet. Myślę, że w sytuacji między naszymi bohaterami, nie jest ważne, kim jesteśmy. Zakochujemy się z pewnym naszym obrazie, konfrontujemy to z rzeczywistością - zdradza aktorka. - Pamiętajmy, że Leon czyli bohater Piotra Polka to osoba, która jest chora psychicznie.

Spektakl o nieudanym spotkaniu kobiety i mężczyzny możemy podziwiać na scenie Teatru Muzycznego w Tumulcie w piątek, sobotę i niedzielę. Spektakle rozpoczynają się o godz. 19. W niedzielę o godz. 18.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%