Zamknij
REKLAMA

Matematyka z ludzką twarzą - Młyn Wiedzy zaprasza na nową wystawę

14:10, 08.02.2018 | AA
REKLAMA
Skomentuj
fot. Tomasz Berent

"Wszystko... jest liczbą"  to nowa ekspozycja toruńskiego Młyna Wiedzy. Do 6 maja młodzież może przekonać się, że matematyka tak naprawdę jest fajna!

Wystawa została przygotowana przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pokazuje ona młodzieży, że znienawidzona "matma" przydaje się nawet w tak pozornie niezwiązanych z liczeniem.

- Wydawać by się mogło, że matematyka nie poddaje się eksperymentem, jednak wiele jej zastosowań można na wystawie odczuć. Kluczem wyboru tematyki było to, że chcieliśmy pokazać, że to nie tylko wzory. Matematyka wypełnia otaczający nas świat. Nawet muzyka czy sztuka ma przecież związek z matematyką - tłumaczy Maciej Kluza, kurator wystawy z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Interaktywne eksponaty pokażą związek muzyki z pracami Pitagorasa. Widzowie będą mogli także wcielić się w rolę badaczy, którzy użwali matematycznych przyrządów.

Młodzież jak zwykle świetnie bawi się poznając matematykę w tak przystępny sposób.

fot. Tomasz Berent

Młyn Wiedzy po raz kolejny wsparł Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

- Po raz piąty przyłączyliśmy się do akcji Jurka Owsiaka. Licytowaliśmy to, co mamy najlepszego - nasze wahadło. Takiego eksponatu nie ma nigdzie indziej - zapewnia Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Młyna Wiedzy.

Największe w Polsce wahadło Foucault będzie przez rok nosiło nazwę: "PetroConsulting Automatyka Stacji Paliw" z Grudziądza.

- To jest wspaniałe miejsce, zakątek wiedzy, a my jako firma technologiczna chcemy wspierać takie przedsięwzięcia - wyjaśnia Arkadiusz Szymański, wiceprezes zarządu spółki. - Teraz na pewno częściej będziemy odwiedzać Młyn.

Nazwa została wylicytowana za 2 tys. złotych. Władze spółki zapewniają, że będą dalej współpracować z toruńskim centrum i z fundacją Jurka Owsiaka.

(AA)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

rexrex

3 0

Najlepsza ekspozycja o tematyce logiczno-matematyczna, na jakiej byłem! 23:20, 11.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone