Biznes

Zamknij

To już ostatnie dni na złożenie wniosku. Nie zdążysz? Nie dostaniesz kasy

Daniel Wiśniewski Daniel Wiśniewski 15:34, 26.06.2026 Aktualizacja: 10:34, 26.06.2026
Skomentuj To już ostatnie dni na złożenie wniosku. Nie zdążysz? Nie dostaniesz kasy Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Depositphotos.com

Rodzice i opiekunowie, którzy jeszcze nie złożyli wniosku o świadczenie wychowawcze 800 plus na nowy okres rozliczeniowy, mają już niewiele czasu. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że termin upływa 30 czerwca. Kto nie zdąży dopełnić formalności, straci prawo do świadczenia za czerwiec.

Nowy okres świadczeniowy programu 800 plus rozpoczął się 1 czerwca 2026 roku i potrwa do 31 maja 2027 roku. Jak informuje ZUS, zdecydowana większość rodziców i opiekunów złożyła już wymagane dokumenty.

Do tej pory do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wpłynęło ponad 4,2 mln wniosków obejmujących 6,2 mln dzieci. W województwie kujawsko-pomorskim złożono już 217,9 tys. wniosków dotyczących 320,9 tys. dzieci.

– Osoby, które jeszcze nie dopełniły formalności, nie powinny zwlekać. Złożenie wniosku w lipcu oznacza utratę świadczenia za czerwiec

– przypomina Krystyna Michałek, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie kujawsko-pomorskim.

Po 30 czerwca bez wyrównania

Rodzice, którzy prześlą wniosek po 30 czerwca, otrzymają świadczenie dopiero od miesiąca złożenia dokumentów. Oznacza to, że w przypadku złożenia formularza w lipcu, wypłata będzie przysługiwała od lipca, bez możliwości uzyskania wyrównania za czerwiec.

Wyjątek stanowią rodzice nowo narodzonych dzieci. W ich przypadku obowiązuje trzymiesięczny termin liczony od dnia narodzin dziecka.

Wniosek tylko przez internet

ZUS przypomina, że wnioski o świadczenie 800 plus przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną. Rodzice mogą skorzystać z: aplikacji mZUS, platformy eZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

Kiedy pieniądze trafią na konto?

Osoby, które złożyły wniosek do końca kwietnia, zachowały ciągłość wypłat i otrzymały świadczenie już w czerwcu.

W przypadku dokumentów przekazanych w maju ZUS ma czas na wypłatę do końca lipca, natomiast przy wnioskach złożonych w czerwcu świadczenie zostanie wypłacone do końca sierpnia. W obu przypadkach rodzice otrzymają wyrównanie od czerwca.

Zakład przypomina również, że świadczenie wypłacane jest wyłącznie na rachunek bankowy wskazany we wniosku.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%