Z początkiem września mieszkańcy Torunia mogą spodziewać się znaczących zmian w rozkładach jazdy toruńskich autobusów i tramwajów Oto najważniejsze nowości, które warto poznać.
Linia Tramwajowa Nr 3: Ta nowa linia będzie łączyć pętle Motoarena i Heweliusza. Jej trasa przebiegać będzie przez ulice: Motoarena – Reja – Bydgoska – Pl. Rapackiego – Al. Solidarności - Szosa Chełmińska – Długa – Polna – Watzenrodego – Heweliusza.
Linia Tramwajowa Nr 6: Kolejna nowa linia tramwajowa, która połączy pętle Olimpijska i Heweliusza. Jej trasa obejmuje następujące ulice: Olimpijska – Szosa Lubicka – Lubicka – Warszawska – Al. Solidarności - Szosa Chełmińska – Długa – Polna – Watzenrodego – Heweliusza.
Linia Autobusowa Nr 10: Trasa tej linii zostanie zmieniona na: SZUBIŃSKA - Poznańska – Pl. Rapackiego – Al. Solidarności – Szosa Chełmińska – Bema - Fałata – św. Józefa – SZPITAL BIELANY.
Linia Autobusowa Nr 31: Ta linia będzie kursować inną trasą, zamiast Szosa Chełmińska, będzie przejeżdżać przez Żwirki i Wigury - Legionów - Grudziądzką – Al. Solidarności – Wały gen. Sikorskiego – Uniwersytecka.
Linia Autobusowa Nr 20: Trasa GLINKI/POZNAŃSKA - Al. Solidarności – Legionów - Koniuchy – Polna – Watzenrodego - FORTECZNA zostanie zmodyfikowana w godzinach dojazdu do pracy przez ul. Polną i Forteczną.
Linia Autobusowa Nr 32: Zamiast Szosa Chełmińska, ta linia będzie kursować przez ul. Czerwona Droga i Kraszewskiego.
Więcej szczegółów na temat rozkładów jazdy można znaleźć na stronach internetowych www.torun.pl oraz www.mzk.torun.pl.
Ponadto, warto zaznaczyć, że autobusy linii nr 11 i 20 wrócą na stałe przystanki przy zajezdni autobusowej, z wyjątkiem kursów zjazdowych, które będą zatrzymywać się na przystanku przy ul. Wielki Rów.
Od poniedziałku (4 września) roku pojawią się także zmiany dotyczące przystanków autobusowych. Autobusy linii nr 15, 26, 39, N94 oraz 121 i 122 będą korzystać z nowej pętli autobusowej "Rubinkowo P&R", a przystanek tymczasowy na Szosie Lubickiej zostanie zlikwidowany. Dodatkowo, autobusy linii nr 39, 121 i 122 nie będą już zatrzymywać się przy przejściu podziemnym. Na nowej pętli uruchomiona zostanie także kasa biletowa MZK.
Malutkie pytanie17:59, 03.09.2023
6 0
Malutkie pytanie może redakcja zajmie się tą sprawą, dlaczego rozkład na przystanku Przy Skarpie pokazuje co innego niż rozkład papierowy w gablocie 1.09 według wyświetlacza powinna przyjechać 5 w rzeczywistości przyjechała 6 starsze państwo myśląc że to 5 wsiadło, bo wyświetlacz w nowoczesnym tramwaju pokazywał chińskie znaczki a nie linie którą faktycznie realizował( nie pierwszy raz z zresztą te nowoczesne buble jeżdżą bez sprawnych wyświetlaczy) jakich ich zdziwienie było jak tramwaj skręcił im na aleję solidarności zamiast pojechać prosto, tak samo 2.09 wyświetlacze co innego rozkład papierowy co innego, na stronie przewoźnika też buble nie można sprawdzić rozkładu z przystanku przy skarpie wszystkich linii bo naprzykład chcąc porównać z linii 1 linię 6 okazuje się że 6nw weekend z tego przystanka nie kursuje, kuriozum na alejach solidarności według przewoźnika dalej kursują tam linie 2 i 4. Dla przypomnienia tramwaj tak naprawdę na Jar miał ruszyć w czerwcu opóźnienie 3 miesiące tak trudno było przygotować się do zmian przez tak długi okres czy to przerasta rządzących tym miastem dopilnować aby wszystko się zgadzało, po za tym na pl Świętej Katarzyny nie ma rozkładu nocnej linii czyżby zmieniła trasę bez poinformowania pasażerów, jeżeli ktoś korzysta z komunikacji to musi być naprawdę cierpliwy aby na przystanku doczekać się swojej linii bo takie przypadki są praktycznie na każdym przystanku brakujące rozkłady, linie które już nie kursują tą trasą i wiszą na wiatach albo brak właściwych linii przystanek na przykład Legionów tam ciągle jeździ 10. A dla porównania jak można informować pasażerów o wszelkich zmianach wystarczy wejść na stronę MPK Poznań tam wszystko jest jasno pokazane jak linia ma objazd to automatycznie ukazują cały schemat jak wygląda komunikacja czyli raczej nie jest to trudne. Najlepsze są schematy MZK według nich 4 dalej jeździ Wschodnią zatrzymali się głęboko w dawnych czasach dalej istnieje linia 35,23 może to mało istotne ale tak właśnie wygląda komunikacja w mieści bez ładu i składu nie wiem za co oni dostali nagrodę bo dla mnie nie zasługują na nią za taki bałagan. Może mniej pieniędzy wydawać na festyn a przeznaczyć je na sprawne wyświetlacze w tych bublach z bydgoszczy 17:59, 03.09.2023
Heh22:25, 03.09.2023
5 0
Pozmieniali nazwy przystanków i np.linia nr 2 w kierunku Elany ma przystanek Uniwersytecka ale już spowrotem Dworzec Autobusowy.To samo - przystanek Sienkiewicza zmienił nazwę na Sztuki Piękne dla linii 1,2 i 4 a dla linii 3 i 5 Sienkiewicza na Zajezdnia Tramwajowa.Co z tego skoro na przystankach wiszą cały czas stare nazwy - kuriozum.Za mało było czasu żeby to ogarnąć i pozmieniać tablice? Bałagan jak nie wiem co ale propaganda jak za PRL-u. 22:25, 03.09.2023
mazowiecka05:49, 08.09.2023
0 0
Dojadę na lewobrzeże w ogóle ? Czy zaczekam się na śmierć na przystanku ? 05:49, 08.09.2023
wkurzony15:04, 13.09.2023
0 0
Co za KRETYN pozmieniał nazwy przystanków!! Niektóre są MEGAKRETYNIZMEM-- a najbardziej zmiana nazwy przystanku"DWORZEC PÓŁNOCNY" gdzie KAŻDY NORMALNY człowiek wie to jest a jak nie to sobie sprawdzi szybko n a mapie to te przygłupy zmienili to na"bractwa kurkowego!!!" O tym nikt nie wie prócz członków bractwa no i mnie jako ze tam byłem. Chcemy spowrotem nazwy DWORZEC PÓŁNOCNY! 15:04, 13.09.2023