Zamknij
REKLAMA

Zbuduj dom z wymarzoną strefą relaksu - zobacz wyjątkowe projekty!

00.00, 25.01.2023 art. sponsorowany

Atrakcyjnie zaaranżowana strefa relaksu na tarasie uzupełnia przestrzeń wypoczynkową domu, zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu, sprzyja organizacji przyjęć, jest też idealnym miejscem na rodzinne śniadanie, czy aromatyczną poranną kawę. Ważne, aby ta przestrzeń odpowiadała indywidualnym potrzebom domowników i dawała możliwość spędzania wolnego czasu w ulubiony sposób. Co jest ważne podczas projektowania strefy relaksu? Gdzie szukać inspiracji i jak mogą wyglądać projekty domów z atrakcyjnie zaaranżowanym tarasem?

Wygodna strefa relaksu na tarasie – jak ją zaaranżować i na co zwrócić uwagę?

Przestrzeń na zewnątrz domu jest tak samo ważna, jak jego wnętrze. Jej aranżacja według indywidualnych preferencji domowników będzie sprzyjać relaksowi i miłemu spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. W zależności od wielkości tarasu można do niego dopasować i wkomponować w jego przestrzeń odpowiedniej wielkości zestaw mebli ogrodowych. Miękkie poduszki, koce czy dywany zewnętrzne będą stanowić doskonałe wyposażenie tarasu, sprawią też, że zyska on charakter letniego salonu. W przypadku dużych powierzchni tarasowych Inwestorzy mają możliwość wydzielenia stref, które będą pełnić różne funkcje — można np. zaaranżować letnią jadalnię, kącik kawowy czy miejsce do organizacji przyjęcia przy grillu. Doskonałym uzupełnieniem strefy relaksu na zewnątrz może być dodająca przytulności pergola. Dzięki zastosowaniu ażurowych paneli, przewiewnych tkanin pełniących funkcję zasłon czy odpowiednio dopasowanej markizy będzie stanowić ochronę przed zbyt intensywnym słońcem, czy wiatrem. Klimat przestrzeni tarasowej podkreślą dodatki, będące odzwierciedleniem ulubionej estetyki domowników, pachnące świece, lampy czy kolorowe tekstylia.

Przeglądając gotowe projekty domów w poszukiwaniu propozycji spełniających indywidualne kryteria, warto z pewnością zwrócić uwagę także na strefy tarasowe i możliwości, jakie oferują poszczególne rozwiązania.

Inspirujące projekty domów z atrakcyjną strefą relaksu z kolekcji ARCHON+

Dom w rutewkach (GE) OZE” to dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym i jednostanowiskowym garażem. W standardzie przewidziano zastosowanie energooszczędnych instalacji: wentylację mechaniczną oraz pompę ciepła jako źródło ogrzewania. Strefa relaksu prezentuje się wyjątkowo pięknie i daje możliwość efektownej aranżacji. Częściowo została zaprojektowana w podcieniu, który jest idealnym miejscem na letnią jadalnię z wygodnym dostępem bezpośrednio z salonu. Na tarasie można także urządzić kącik kawowy oraz strefę słonecznego wypoczynku z ogrodowymi leżakami. Przestrzeń dzienna domu obejmuje komfortowy salon oraz jadalnię, która płynnie łączy się z kuchnią. W jej układzie przewidziano wielofunkcyjną wyspę z miejscem do gotowania i spożywania posiłków. Przylegająca do kuchni spiżarnia podnosi jej walory użytkowe. W pobliżu schodów jednobiegowych, prowadzących na poddasze znajduje się łazienka. W strefie nocnej zaprojektowane zostały cztery sypialnie, dwie z nich posiadają prywatną garderobę. Łazienka umożliwia zastosowanie wyposażenia z prysznicem i wanną, a sąsiadująca z nią pralnia stanowi uzupełnienie funkcji tej części domu. Dzięki zaprojektowaniu bocznych portfenetrów, poddasze domu jest pięknie oświetlone.

Dom w kosaćcach 2 (N) OZE” to nowoczesny dom parterowy o prostej konstrukcji bryły, którą wieńczy dwuspadowy dach bezokapowy. Od strony ogrodu zaprojektowany został obszerny taras, oferujący duże możliwości aranżacyjne. Walory funkcjonalne i estetyczne podnosi pergola z ażurowymi panelami. W sezonie letnim można tutaj urządzić zewnętrzną jadalnię, do której swobodny dostęp zapewnia szerokie przeszklenie z przesuwnym systemem otwierania. Wnętrze domu jest wyraźnie podzielone na strefę dzienną i nocną. Zorganizowane w optymalny sposób, pozwala domownikom na spędzanie czasu w ulubiony sposób. W strefie dziennej znajduje się ustawny salon, jadalnia oraz kuchnia z funkcjonalną wyspą i spiżarnią, do której można wstawić zamrażarkę. W pobliżu kotłowni znajduje się gościnna toaleta. Część prywatna domowników to trzy wygodne sypialnie, w tym dwie z bezpośrednim wyjściem do ogrodu. W pokojach zaprojektowano sporo miejsca do przechowywania, a w sypialni rodziców dodatkowo garderobę. Naturalnie doświetlona łazienka w tej części domu może być wyposażona nie tylko w prysznic, ale i w wannę. W projekcie „Domu w kosaćcach 2 (N) OZE” uwzględniono pompę ciepła jako źródło ogrzewania.

Dom pod brzoskwinią (GE)” to dom od Pracowni ARCHON+ z poddaszem użytkowym i garażem jednostanowiskowym, częściowo wysuniętym z bryły. Nowoczesny styl budynku podkreśla projekt elewacji - połączenie białego i szarego tynku wraz z naturalną, drewnianą okładziną. Minimalistycznie boniowanie wyznacza granicę między kondygnacjami. Strefa relaksu na tarasie jest bardzo efektowna. Pozwala na aranżację letniej jadalni, ale także kącika kawowego czy wypoczynkowego wraz z kanapą ogrodową. Atrakcyjności przestrzeni dodaje nowoczesna pergola. Na taras domownicy mogą wyjść nie tylko z salonu, ale także z holu, jak i dodatkowego pokoju na parterze. W strefie dziennej salon płynnie łączy się z jadalnią, w której pobliżu mieści się kuchnia z dodatkowym miejscem do spożywania posiłków. Na parterze domu znajduje się także łazienka. Jednobiegowe schody prowadzą do strefy nocnej domu. Znajdują się w niej dwa pokoje dla dzieci oraz sypialnia dla rodziców z prywatną garderobą. Wspólna łazienka z pełnym programem funkcji i sąsiadująca z nią pralnia dopełniają program poddasza.

Więcej ciekawych i różnorodnych projektów domów na www.archon.pl

(art. sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%