Zamknij

Toruń: szukają chętnych na tę stację paliw! Wiemy, ile potrzeba pieniędzy

 14:00, 07.10.2022
Skomentuj Fot. Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu Fot. Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu

W najbliższy weekend odbędzie się przetarg na oddanie w dzierżawę stacji paliw w dzielnicy Mokre. Ile trzeba "wyłożyć" na stół?

Chodzi o nieruchomość położoną w Toruniu przy ul. Lelewela 9A. Działka to własność Skarbu Państwa. Stacja nie działa tam od wielu lat, a z propozycją jej dzierżawy wyszło Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

- Teren ma powierzchnię 974 m2.  Na nieruchomości znajdują się  budynki wzniesione przez wcześniejszego dzierżawcę: parterowy murowany budynek stacji paliw o pow. zabudowy 75 m2, wiata o metalowej konstrukcji na słupach żelbetowych,  dwa dystrybutory paliw, zbiorniki podziemne paliwa o pojemności  50 m3 i 20 m3

- czytamy w opisie nieruchomości.

[FOTORELACJA]8136[/FOTORELACJA]

Stacja paliw przy Lelewela 9A jest do wzięcia w dzierżawę na 15 lat.

Ile trzeba zapłacić?

- Czynsz wywoławczy został ustalony w wysokości 73 050 zł kwartalnie. Do  zynszu doliczony zostanie podatek VAT 23 %. Skarb Państwa zastrzega  sobie prawo do jednostronnej zmiany wysokości czynszu w przypadku wystąpienia okoliczności powodujących jego rozbieżność od stawek rynkowych.  Umowa dzierżawy zostanie zawarta na czas oznaczony do dnia 8 listopada 2037 r. - napisano w ofercie.

Jak informuje Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu, dzierżawca zobowiązany jest do przystosowania nieruchomości do możliwości kontynuowania na niej działalności związanej z funkcjonowaniem stacji paliw. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w przetargu, przed przystąpieniem do licytacji, powinny jednak dokonać oględzin nieruchomości w celu zapoznania się z jej aktualnym stanem.

Przetarg odbędzie się w sobotę (8 listopada). Aby wziąć w nim udział należy do 2 listopada wpłacić wadium w wysokości 30 000 zł na konto Gminy Miasta Toruń.

 

Zobacz także:

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

WujoWujo

5 0

Za te pieniądze nikt nie podejdzie….

19:54, 07.10.2022
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WwwWww

0 0

Moze o to wlasnie chodzi?

09:00, 08.10.2022

mieeetek mieeetek

4 0

może poprzedni właściciel niech opiszę jak został potraktowany przez naszego wielkiego budowniczego...

06:06, 08.10.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%