Zamknij

Miasto sprzedaje działki na osiedlu Jar. Zarobi na tym miliony?

19.00, 21.09.2022 A.J.
Skomentuj fot. depositphotos/zdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

18 działek pod domy jednorodzinne na tzw. osiedlu Jar w Toruniu zostanie wystawionych na sprzedaż w listopadzie 2022 r. Ceny wywoławcze oscylują w granicach 525 tys. do 730 tys. zł.

Miejskie grunty będą licytowane w przetargach 22 i 29 listopada 2022 r.Sprzedawane będą tereny przy ul. J. Heweliusza 25-61 i J. Heweliusza 43-59.

To grunty o powierzchni od 993 m2 do 1423 m2. Działki są położone w północnej części tzw. osiedla Jar, na obszarze aktualnie niezurbanizowanym i niezagospodarowanym, z dominującym udziałem roślinności leśnej i stepowej.

Tereny zlokalizowane są przy ul. Jana Heweliusza, która posiada status drogi publicznej, ale nie jest aktualne urządzona, a jedynie udrożniona, co zapewnia swobodny dostęp do nieruchomości.

Działki  znajdują się na terenach przejętych od wojsk Federacji Rosyjskiej i należy wziąć pod uwagę ewentualność wystąpienia na nich zagrożeń wynikających z pozostawienia przedmiotów i zanieczyszczeń pochodzenia wojskowego. Sugeruje się realizowanie robót ziemnych z zastosowaniem nadzoru saperskiego.

Nieruchomości nie są w pełni uzbrojone  w obiekty i urządzenia infrastruktury technicznej (drogi i sieci) niezbędne do realizacji inwestycji budowlanych. W tym zakresie uruchomione zostały procesy inwestycyjne znajdujące się bądź na etapie projektowania lub uzyskiwania zezwoleń lub wykonawstwa, m.in. w ulicy Heweliusza została zrealizowana sieć wodociągowa i kanalizacyjna.

Każdy, kto chciałby kupić nieruchomości w przetargach organizowanych 22 i 29 listopada 2022, musi wpłacić wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej dla danej działki, odpowiednio do 17 i 24 listopada 2022.

Zobacz także:

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%