Zamknij

Duże inwestycje we wschodnim Toruniu. Co tam powstaje?

09:48, 24.05.2022 | ddtorun.pl
Skomentuj fot. nadesłane
REKLAMA

Duże inwestycje we wschodnim Toruniu. Co tam powstaje?

Strefa Inwestycyjno-Logistyczna Toruń-Wschód prężnie się rozbudowuje. Powstają kolejne magazyny, powierzchnie dla logistyki, biurowce  i siedziby firm. Na kilkudziesięciu hektarach inwestują światowi giganci, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa. Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje stan zaawansowania prac inwestorskich w sąsiedztwie węzła autostradowego A1.

W strefie swoje powierzchnie pod wynajem rozwija m.in. Panattoni. Firma jest  w trakcie realizacji 19 910 m kw w ramach hali A inwestycji Panattoni Park Toruń przy ul. Przelot. Termin realizacji to październik 2022. To inwestycja za około 9,2 mln euro netto. Logistyczny gigant dysponuje jeszcze 11 270 m kw. dostępnej powierzchni. - Z możliwością podziału na ok. 2 700 m kw., 4 100 m kw. oraz 4 300 m kw. – dodaje Paulina Aksamit, marketing manager Panattoni.

Przypomnijmy, że wcześniej powstały m.in. park Panattoni Park Toruń I, dwa obiekty typu build-to-suit oraz ogromny kompleks Panattoni Park Toruń II, w pobliżu węzła autostrady A1 i granicy z gminą Lubicz. Całkowita powierzchnia parku logistycznego to ponad 82 tys. m kw., a przestrzeń magazynowa to ponad 62 tys. m kw.

W strefie ukończony jest już także magazyn wysokiego składowania firmy TZMO. Przy ul. Przelot 39 powstał pierwszy w Toruniu magazyn typu „Silos". Jest to obiekt, w którym regały służą nie tylko do przechowywania towarów, ale pełnią rolę elementów konstrukcyjnych budynku, podtrzymując konstrukcję nośną.

Także większość miejskich działek dla MŚP w tej części Torunia znalazła nabywców. Swoje inwestycje na blisko 10 ha prowadzi tam 16 firm. Swoją siedzibę wybudowała już m.in. firma ROLLSTICK-TORUŃ, która  wykonuje  sieci wodociągowe oraz sieci kanalizacyjne, poszerzyła także swoją działalność o sprzedaż hurtową i detaliczną materiałów branży sanitarnej. Powstała już także siedziba firmy PULSCENTER, która zajmuje się działalnością doradczą branży medycznej oraz farmaceutycznej, a także budową i najmem powierzchni magazynowo – biurowej.

Wśród inwestorów jest są też: MGB -  firma z branży budowlanej, zajmująca się wynajmem rusztowań budowlanych, BORWOOD - producent i dystrybutor grzejników dekoracyjnych, wykonuje też konstrukcje schodów stalowych, balustrad, mebli, TRANSPORT CIĘŻAROWY Szymon Ryszewski – firma z branży transportowej, HF INVERTER POLSKA zajmująca się się dystrybucją i serwisem urządzeń techniki napędowej, KMT MEAT – producent maszyn i urządzeń dla zakładów przemysłu mięsnego, MASZYNOHURT– sprzedawca maszyn i urządzeń do przygotowania zbrojeń budowlanych, FOXPOL– firma z branży budowlanej, ICEWIND - firma zajmująca się wykonywaniem instalacji ogrzewania, chłodzenia i wentylacji. W strefie inwestycyjno-logistycznej  działki od miasta kupili także: AGNIESZKA MIKULSKA, prowadząca firmę  handlową zajmującą się dystrybucją chemii budowlanej, spółka HS Inwestycje – firma z branży budowlanej, zajmująca się budowaniem min. budynków mieszkalnych i renowacją istniejących, MAGER – firma zajmująca się hurtową sprzedażą warzyw i owoców iPEMA – zajmująca się produkcją akcesoriów meblowych. Wśród nabywców miejskich nieruchomości są też spółki WARAN i EXODUS.

Miasto Toruń przygotowuje kolejne nieruchomości inwestycyjne, które będą oferowane do sprzedaży w najbliższym czasie. Centrum Wsparcia Biznesu będzie informowało o nowych ofertach.

[ALERT]1653378463746[/ALERT]

 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

matrixmatrix

3 0

Niestety duże inwestycje trafiają do Bydgoszczu (magazyny Zalando, Kaufland, Lidl), a my musimy się cieszyć z drobnicy. Ale propaganda sukcesu UM robi swoje, a inwestorzy odbijają się od biurokracji. 13:26, 24.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

coco

3 0

prawda to prawda , Bydgoszcz bez zadęcia po cichutku z głową przyciąga inwestorów . A u nas idzie to bardzo topornie , przegrywamy 13:49, 24.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gośćgość

4 0

Jak toruńscy włodarze blokują wszystko to co może rozwijać Toruń to nie ma się co dziwić. MZK co pół godziny, biurowce do 3 pięter, działki pod mikro inwestycje typu zakład wulkanizacji i wiele innych pomysłów bardziej dla małego powiatu - dość z ograniczaniem. Nie przepadam za Bydgoszczą, ale tam zamiast budować teatrzyk, inwestują w rozwój miasta. 13:56, 24.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PoldekPoldek

4 1

Miasto powinno odkupić te magazyny, i tam tworzyć miejsca dla uchodźców, to w końcu uchodźcy a nie obywatele Polscy, aby dawać im mieszkania, bo to obywatele całe życie płacą podatki na ten chory kraj. Więc Zalesski do dymisji i przed Trybunałem Sprawiedliwości za dyskryminację obywateli RP. A lud który cię wybrał powinien wymierzyć karę. 14:43, 24.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

qwertyqwerty

1 1

Poldek jesteś śmieciem , zerem , trolem i dnem totalnym czyli trolem na usługach bandytów z Rosji ,
czy ty posiadasz mózg *%#)!& . 21:58, 25.05.2022


REKLAMA
REKLAMA
0%