Zamknij

Toruń: miasto sprzedaje oficynę kamienicy na starówce. Cena robi wrażenie!

09:05, 14.05.2022 | .
Skomentuj fot. UMT
REKLAMA

Toruń: miasto sprzedaje oficynę kamienicy na starówce. Cena robi wrażenie!

Oficyna kamienicy przy ul. Łaziennej 24A idzie pod młotek. Nieruchomość na toruńskiej starówce będzie można kupić w przetargu organizowanym przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami w dn. 21 czerwca 2022 r. Cena wywoławcza wynosi milion złotych.

Nieruchomość położona przy ul. Łaziennej 24A zabudowana jest budynkiem oficyny kamienicy frontowej wybudowanym w 1882 r. Działka położona jest w drugiej linii zabudowy wschodniej pierzei ulicy Łaziennej.

Dostęp do działki i budynku możliwy jest poprzez wydzielony korytarz budynku głównego. Budynek oficyny został założony na planie litery L jako obiekt czterokondygnacyjny, częściowo podpiwniczony, murowany. Część ścian oficyny styka się z sąsiednimi budynkami. Powierzchnia zabudowy wynosi 124 m kw., a powierzchnia użytkowa budynku 265 m kw.

W budynku znajduje się 7 lokali mieszkalnych, w piwnicy – pomieszczenia gospodarcze, na najwyższej kondygnacji: poddasze – lokal nr 7 i pomieszczenia strychowe. Budynek od maja 2020 r. jest pustostanem. Jego stan techniczny jest średni, standard wykończenia niski, elementy konstrukcyjne budynku nie wykazują uszkodzeń.

Nieruchomość przy ul. Łaziennej 24A jest położona w obrębie średniowiecznego zespołu miejskiego Torunia. Prace remontowo-konserwatorskie planowane do wykonania w budynku podlegają uzgodnieniu z Miejskim Konserwatorem Zabytków.

Budynek jest wyposażony w instalacje: elektryczną, wodno-kanalizacyjną, gazową i telekomunikacyjną. Ogrzewanie indywidualne w lokalach, piecowe, co etażowe, elektryczne. W ulicy Łaziennej przebiega sieć ciepłownicza.

Chętni do wzięcia udziału w przetargu muszą do 15 czerwca 2022 r. wpłacić wadium w wysokości 100 000 zł na konto Urzędu Miasta. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr telefonu: 56 6118401.

[ALERT]1652511923170[/ALERT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

GośćGość

1 0

Nadal obowiązuje stara komunistyczna zasada: ty kupujesz, inwestujesz swoje pieniądze a jakiś konserwator może ci to wszystko swoimi, z palca wyssanymi wizjami i decyzjami, zniweczyć i doprowadzić do strat. Dziękuję. Już widać co pozostawiono przy Woli Zamkowej po dawnym kinie Grunwald. Stoi kikut i straszy. A nie można było wszystko z gruzować i odtworzyć? Byłoby taniej i bezpieczniej, ale konserwator tak zadecydował bo przecież nic nie dokłada ze swojej kieszeni. 12:50, 18.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%