Zamknij

Toruń: miasto sprzedaje działkę na JAR-ze! Jest jednak duże ryzyko 

12:28, 11.01.2022 | ddtorun.pl/materiały prasowe
Skomentuj Fot. Archwium
REKLAMA

Toruń: miasto sprzedaje działkę na JAR-ze! Jest jednak duże ryzyko 

W tegorocznej ofercie inwestycyjnej Torunia znalazła się działka pod usługi na tzw. Jarze. Teren przy ul. Heweliusza 19-21 / Watzenrodego 36 będzie można kupić w przetargu organizowanym 8 lutego 2022 roku. Jest jednak duże ryzyko, że na terenie mogą wystąpić niewybuchy. 

Działka przeznaczone do sprzedaży ma powierzchnię 0,38 ha. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Torunia przeznaczenie podstawowe tego terenu to zabudowa usługowa i zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna. Cena wywoławcza dla gruntu została ustalona w wysokości 2 900 000 zł.

Nieruchomość położona w północnej części osiedla JAR, na obszarze aktualnie niezurbanizowanym i niezagospodarowanym. Brak jest uzbrojenia w układ drogowy i sieci infrastruktury niezbędne do realizacji inwestycji. Uruchomiono już jednak procesy inwestycyjne dotyczące pozyskiwania stosownych zezwoleń w zakresie budowy sieci wod-kan, elektroenergetycznej, gazowej i teletechnicznej.

Działka posiada bezpośredni dostęp do dróg publicznych przylegających do ulic Jana Keplera i Jana Heweliusza, aktualnie nieurządzonych. Przez południową cześć nieruchomości przebiega podziemna sieć elektroenergetyczna o nieustalonym statusie, nie stanowiąca własności lokalnego gestora sieci elektroenergetycznej.

Nieruchomość znajduje się na terenach przejętych od wojsk Federacji Rosyjskiej i należy wziąć pod uwagę ewentualność wystąpienia na nich zagrożeń związanych z możliwością pozostawienia niewybuchów. Sugeruje się realizowanie robót ziemnych z zastosowaniem nadzoru saperskiego.

Chętni do wzięcia udziału w przetargu organizowanym przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami UM muszą do 3 lutego 2022 roku wpłacić wadium w wysokości 300 000 zł na konto Urzędu Miasta.

[ALERT]1641900395173[/ALERT]

(ddtorun.pl/materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

ZybuchZybuch

0 0

Chodziłem tam na grzyby lata 9 0 te jak ruskie już opuściły Polskę jednego razu znalazłem 500 prawdziwków ale jak ruskie jeszcze byli to też chodzilo się przy płocie było najwięcej grzybów mimo że ruskie nas
gonili a jak złapali to zawozili na suki na Grudziądzką 21:44, 14.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

patpat

1 1

Przecież na tej działce miał powstać sklep spożywczy! 09:38, 17.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%