Zamknij
REKLAMA

Toruńskie restauracje wracają do życia. Jak sobie radzą?

10:08, 02.06.2020 | ddtorun.pl
Skomentuj Foto. Michał Malinowski
REKLAMA

Toruńskie restauracje wracają do życia. Jak sobie radzą?

Już od kilkunastu dni czynne są dla klientów puby i restauracje. Część z nich była wcześniej zamknięta, inne w czasie pandemii działały tylko na wynos/dowozów. Teraz znów wróciły, oczywiście z odpowiednim reżimem sanitarnym. 

Klienci muszą m.in. dezynfekować ręce przed wejściem. Przez pierwsze dni  po otwarciu w lokalach obowiązywał też limit miejsc.

- W ostatnich tygodniach w związku z koronawirusem najbardziej ucierpiały lokalne gastronomiczne i puby, oraz te branże, które nie mogły prowadzić swojej działalności - mówi Marta Olszewska, z Izby Przemysłowo-Handlowej w Toruniu

Jak pokazał ostatni weekend torunianie chętnie ruszyli do restauracji i pubów. Przed wieloma z nich ustawiały się kolejki.

- Koronawirus bardzo uderzył w branżę gastronomiczną. Cieszymy się, że wszystko wraca już do normy - powiedziała nam jedna z kelnerek popularnej restauracji. 

Restauracje też są bardzo zadowolone z ponownego otwarcia. 

 - Oceniamy pierwszy tydzień otwarcia restauracji pozytywnie. Bardzo się cieszymy,że mamy znów możliwość przyjmować naszych gości i jest to dla nas największa motywacja. Jeśli chodzi o restrykcje to stosujemy się do wszystkich wytycznych ustalonych odgórnie. Dbamy o bezpieczeństwo zarówno naszych gości jak i pracowników. Niemniej jednak trzeba stwierdzić, że jest to dopiero początek i goście jeszcze w dalszym ciągu niejednokrotnie wolą zamawiać jedzenie na dowóz, do którego również zachęcamy. Nasza restauracja posiada również ogródek, jednak pogoda w tym sezonie nie rozpieszcza wiec  czekamy na słoneczne dni - informuje Magda Milewska z Restauracji Chleb i Wino.

[ALERT]1591086377180[/ALERT]

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz