Zamknij
REKLAMA

Koronawirus: zmiany w funkcjonowaniu galerii handlowych! Co teraz?

13:19, 21.03.2020 | FD/PAP
REKLAMA
Skomentuj
PAP

Koronawirus: zmiany w funkcjonowaniu galerii handlowych! Co teraz?

Jak napisano, zaktualizowane rozporządzenie wprowadzające stan epidemii na terytorium RP wskazuje, które branże mogą prowadzić działalność w obiektach handlowych powyżej 2000 metrów kwadratowych.

Wskazano, że są to sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, artykułami toaletowymi oraz środkami czystości, wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, artykułami remontowo-budowalnymi, artykułami dla zwierząt, prasą i paliwami.

Poinformowano, że dodatkowo w galeriach mogą być świadczone usługi medyczne, bankowe, ubezpieczeniowe, pocztowe, pralnicze lub gastronomiczne, ale tylko w zakresie dowozu, bez usług "na wynos" w samej galerii.

Na terenie galerii z handlu wyłączone będą natomiast tzw. wyspy handlowe.

W efekcie - jak zaznaczono w informacji - w galeriach dopuszczona będzie nadal działalność podmiotów oferujących jedynie niezbędne w bieżącym okresie produkty i usługi.

Podkreślono, że zmiany w zakresie handlu w galeriach, które doprecyzowują dotychczasowe przepisy, wychodzą naprzeciw postulatom zgłaszanym zarówno przez organizacje zrzeszające galerie handlowe, jak i organizacje przedsiębiorców z różnych branż, m.in. branży kosmetycznej i jubilerskiej. (PAP)

autor: Ewa Wesołowska

ewes/ je/

(FD/PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

FWFW

0 0

A w Złotorii i Grabowcu ksiądz rozdaje komunię do ust ignorując jakiekolwiek apele. 19:45, 22.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do FWdo FW

0 0

A jak? ma ci dawać na dłonie, którymi po drodze dotknąłeś do samochodu, drzwi wejściowych, ławki, swojego ubioru? pomyśl. Nie musisz przystępować do komunii św. Masz dyspensę. 20:06, 22.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone