Zamknij
REKLAMA

Toruń: prezes tej firmy odchodzi? Otrzyma medal od marszałka

09:23, 07.11.2019 | AJ
REKLAMA
Skomentuj
Foto. Archiwum

Toruń: prezes tej firmy odchodzi? Otrzyma medal od marszałka

Jedna z największych kujawsko-pomorskich firm, producent popularnych płatków śniadaniowych Cereal Partners Poland Toruń-Pacific, obchodzi ćwierćwiecze nawiązania współpracy z partnerami strategicznymi, światowymi liderami branży spożywczej firmami Nestle i General Mills. Podczas dzisiejszej (7 listopada) gali jubileuszowej marszałek Piotr Całbecki wręczy prezesowi przedsiębiorstwa Wojciechowi B. Sobieszakowi najwyższe wojewódzkie odznaczenie medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis. Nieoficjalnie, dowiedzieliśmy się też, że z końcem roku prezes Wojciech Sobieszak odchodzi z firmy.

Toruńska CPP powstała u progu polskiej transformacji, w wyniku prywatyzacji Przedsiębiorstwa Przemysłu Ziemniaczanego, które już pod koniec lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku rozpoczęło produkcję błyskawicznych płatków kukurydzianych. Od 1994 roku wchodzi w skład globalnej firmy spożywczej Cereal Partners Worldwide, założonej przez światowych potentatów, Nestle i General Mills. W 2003 roku uruchomiła nową fabrykę w podtoruńskim Lubiczu, w 2010 centrum logistyczne w Grębocinie, także pod Toruniem. Dostarcza płatki śniadaniowe nie tylko na polski rynek, ale też do ponad 60 krajów na całym świecie (poza Europą m. in. do Turcji, Izraela i krajów Zatoki Perskiej). Od 15 lat Toruń jest siedzibą Cereal Partners Central Europe, a zarząd toruńskiej firmy nadzoruje w korporacji rynki w Europie Środkowo-Wschodniej.

CPP angażuje się społecznie, sponsorując wydarzenia i instytucje kulturalne oraz sportowców, a także sferę edukacji i ochrony środowiska. Jest też odpowiedzialnym pracodawcą, organizuje między innymi cykl staży i warsztatów studenckich, które ułatwiają młodym ludziom start na rynku pracy. W 2015 roku przedsiębiorstwo zostało uhonorowane medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis w uznaniu zasług dla województwa kujawsko-pomorskiego.

Wojciech Sobieszak z firmą Toruń-Pacific związany jest od samego początku czyli 1990 roku. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że prezesem będzie tylko do końca tego roku, potem odchodzi na zasłużoną emeryturę. Jego następna jest już wybrany.

[ALERT]1573114974520[/ALERT]

(AJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Ku pamięci Ku pamięci

1 0

Zapraszam do odsłony drugiej strony medalu wielce zasłużonego pana WBS
https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,43144 11:53, 11.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kalendarzkalendarz

1 0

No, no, no! nawet kalendarz służy szefowi ( dawnemu tow. egzekutywy partii w Toruniu). 7 listopada 1917 r. czyli Lenin za pieniądze sztabu generalnego kajzerowskich Niemiec podpala od środka carską Rosją, aby potem w l. 1976-1989 towarzysz Wojciech mógł zrobić zawrotną karierę w PZPR i przy pomocy grubej kreski sprytnie przy pomocy innego towarzysza Leszka Balcerowicza przeprowadzić uwłaszczenie się na majątku Przeds. Przem. Ziemniaczanego. <Uczestniczyłem w warszawskich konwersatoriach Leszka Balcerowicza, który zaczął budować swoją wizję transformacji.> 14:38, 14.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gołodupiec, ale wolnGołodupiec, ale woln

1 0

takich kwiatków leninowskich oprócz Sobieszaka było więcej, człowiek z partii wyjdzie, ale partia z człowieka nie wyjdzie, niech mu dadzą medal w duecie z frau zGagą 22:50, 15.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone