Zamknij
REKLAMA

Minister spod Torunia twierdzi, że drobiarstwo będzie problemem!

10:39, 07.10.2019 | FD
Skomentuj fot. deposit photos
REKLAMA

Minister spod Torunia twierdzi, że drobiarstwo będzie problemem!

Minister rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski boi się rozrostu drobiarstwa w Polsce. Toruński polityk mówił o tym w wywiadzie dla PAP. Podkreślił, że chodzi o choroby i niestabilne sytuacje na rynkach światowych.

Aktualnie Polska coraz mocniej opiera przetwórstwo i handel mięsem właśnie na drobiu. To bardzo szybko rozwijająca się gałąź rolnictwa. Minister Ardanowski boi się jednak, że może się to źle skończyć dla rolników.

- Drobiarstwo jest jedną z lepiej rozwijających się gałęzi polskiego rolnictwa. Jednak wydaje mi się, że tak wielki rozwój może być problemem. Z jednej strony łatwo sobie wyobrazić, że mogą pojawić się różnego rodzaju choroby, które przecież do rzadkości nie należą, a po drugie - ciągle bardzo niestabilne są rynki międzynarodowe, a my musimy eksportować ok. 60 proc. mięsa drobiowego - powiedział minister dla PAP.

Jak stwierdził, branża musi obserwować światowe rynki i reagować na ewentualne zachwiania czy próby zmiany przepisów przez Unię Europejską.

(FD)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz