Zamknij
REKLAMA

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Toruniu zaprasza na Dzień Seniora

11:11, 30.09.2019 | online
Skomentuj
Fot. Redakcja
REKLAMA

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Toruniu zaprasza na Dzień Seniora

„Zdrowi, bezpieczni, aktywni” to hasło przewodnie tegorocznej edycji Dnia Seniora, którą Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje wspólnie z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Uroczysta inauguracja wydarzenia odbędzie się 4 października.

Co roku na terenie wszystkich oddziałów ZUS, organizowane są wydarzenia dla seniorów, które aktywizują ich i zachęcają do wyjścia z domu, ale także, podczas których mogą dowiedzieć się wielu ciekawych oraz przydanych informacji, które ich dotyczą takich jak zdrowie, bezpieczeństwo, czy przysługujące im świadczenia. To okazja także do spotkań z ciekawymi ludźmi.

Akcję pod hasłem „Zdrowi, bezpieczni, aktywni” przygotowujemy w różnych miastach i czasie w całej Polsce. W naszym regionie Dzień Seniora rozpoczynamy 4 października o godz. 10.00  w Centrum Pielęgnacji Caritas Diecezji Toruńskiej w Toruniu oraz w Inspektoratach ZUS  w Grudziądzu, Włocławku, Lipnie, Aleksandrowie Kujawskim i Brodnicy – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik ZUS w kujawsko-pomorskim.

Na seniorów czekają ciekawe wykłady o tematyce bliskiej osobom starszym. Poruszana będzie m.in. tematyka ich bezpieczeństwa. Dlatego nie zabraknie prelekcji policji i straży pożarnej na temat jak nie dać się oszukać czy jak bezpiecznie używać urządzeń grzewczych. W ramach akcji przygotowane będą stanowiska informacyjne, na których seniorzy będą mogli zasięgnąć porad ekspertów ZUS oraz specjalistów wielu innych instytucji. Będzie to okazja aby spytać o nowe  świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji czy założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Seniorzy będą mieli również możliwość uzyskać informację z NFZ o nowych zasadach skierowań do uzdrowisk i sanatoriów oraz założyć Internetowe Konto Pacjenta.Oprócz wykładów i porad przygotowano także wiele innych atrakcji. Wśród nich jest m.in. występ uczniów z niepełnosprawnościami ze SP nr 19 w Toruniu czy wystawa prac plastycznych.

Na Dzień Seniora zapraszamy 4 października w godzinach 10.00-14.00 do CP Caritas, ul. Wyszyńskiego 7/9 w Toruniu

Szczegółowe informacje oraz harmonogram wydarzeń w oddziałach ZUS dostępny jest na www.zus.pl/senior

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

ANNAMARIA ANNAMARIA

0 0

NIECH LEPIEJ SENIOROWI DADZĄ ŻYĆ W POLEPSZENIU ŻYCIA BO NIE KTÓRZY TO ŻYJĄ BIEDNIE NIE RAZ NIE WYSTARCZA NA CHLEB A ROBIĄ SPOTKANIA I TO JESZCZE Z CARITASEM ???????? 12:19, 01.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz