Zamknij
REKLAMA

ZUS w Toruniu zaprasza na Tydzień Przedsiębiorcy. Co przygotowano?

10:46, 19.09.2019 | AJ
REKLAMA
Skomentuj
Foto. Archiwum

ZUS w Toruniu zaprasza na Tydzień Przedsiębiorcy. Co przygotowano?

23 września we wszystkich oddziałach ZUS rozpocznie się cykl szkoleń i porad ekspertów w ramach akcji „Tydzień Przedsiębiorcy”, który w tym roku przebiegać będzie pod hasłem „Zatrudniam legalnie – pracuję legalnie”. Przez pięć dni każdy chętny będzie mógł sięgnąć po poradę eksperta, czy wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach.

Tegoroczna edycja Tygodnia Przedsiębiorcy realizowana jest we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy, która jest partnerem strategicznym kampanii: Pracuję legalnie. Przygotowaliśmy cykl bardzo ciekawych szkoleń i dyżurów ekspertów. Będzie można skonsultować się nie tylko z pracownikami ZUS, ale również z przedstawicielami Państwowej Inspekcji Pracy, Urzędu Skarbowego, organów ewidencyjnych czy Powiatowego Urzędu Pracy – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

W programie przewidziano szkolenia z różnych obszarów, począwszy od legalnego zatrudniania obywateli polskich i cudzoziemców oraz korzyści z tym związanych po ulgi w spłacie zadłużenia. Podczas szkoleń poruszone będą ważne kwestie związane zarówno z prawem do świadczeń krótkoterminowych, jak zasiłki chorobowe, opiekuńcze, macierzyńskie, jak też do tych świadczeń długoterminowych, czyli emerytur i rent. To będzie też doskonała okazja, by dowiedzieć się na temat delegowania pracowników do pracy za granicą. Z kolei dla firm, które mają trudności z bieżącym opłacaniem składek przewidziano szkolenie „Ulgi w spłacie zadłużenia”.

Tydzień Przedsiębiorcy jest zorganizowany w tym samym czasie w całym kraju. Skierowany jest do osób prowadzących własne firmy, księgowych, kadrowych, ale również tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z własnym biznesem. Do udziału w szkoleniach ZUS zaprasza również obcokrajowców, którzy podjęli pracę na terenie Polski.

W naszym regionie szkolenia i dyżury ekspertów odbędą się m.in. w Toruniu, Włocławku, Grudziądzu, Lipnie, Brodnicy i Aleksandrowie Kujawskim. Wszystkie szkolenia są bezpłatne, a szczegółowy harmonogram dostępny na stronie https://www.zus.pl/firmy/pozostale/tydzien-przedsiebiorcy. Zapisy na szkolenia będą przyjmowane do 20 września pod numerem telefonu: 56 610 93 12.

[ALERT]1568882554799[/ALERT]

(AJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

PhoenixPhoenix

3 0

Dobre hasło. :D
...jak dalej PiS będzie gnębił przedsiębiorców, to rozrost szarej strefy i pracy na czarno będzie tylko kwestią czasu. 11:01, 19.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ku prawdzieKu prawdzie

3 0

Jakiś słodki poczęstunek będzie? Tak dla osłodzenia życia polskiego przedsiębiorcy w państwie rządzonym przez socjalistów. 15:02, 19.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone