Zamknij
REKLAMA

To już pewne. Pod Toruniem powstanie nowy zakład produkcyjny znanej marki

19:44, 31.08.2019 | online
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Archiwum

W dniu 30 sierpnia 2019 roku zarządzający Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną, działając w imieniu Ministra Przedsiębiorczości i Technologii udzielił decyzji o wsparciu przedsiębiorcy Bella Sp. z o.o. z siedziba w Toruniu. 

Charakter nowej inwestycji dotyczy zwiększenia zdolności produkcyjnych istniejącego zakładu produkcyjnego. W ramach inwestycji zostanie wybudowany nowy zakład produkcyjny – inteligentna fabryka, integrująca wykorzystanie systemów cyber-fizycznych z IIoT oraz nowych metod organizacji produkcji. 

Zrobotyzowane procesy wytwarzania nowych i / lub udoskonalonych produktów i półfabrykatów (zintegrowane pionowo procesy technologiczne) pozwolą na uzyskanie przewag konkurencyjnych,  wspierając orientację eksportową Grupy TZMO.  

Minimalny poziom planowanych nakładów inwestycyjnych został określony na 80 000 000 zł. Termin zakończenia realizacji inwestycji określono na wrzesień 2022 r.

(online )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

miastowymiastowy

13 1

A dokładniej w której strefie ekonomicznej ? Pod Toruniem są conajmniej dwie lokalizacje. 12:25, 01.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WsiokWsiok

3 1

No proszę to jest wręcz niesamowite, że spółka która zasila budżet państwa lub powinna bynajmniej milionami z podatków postawi fabrykę w strefie ekonomicznej. Tzmo ma zyski netto na poziomie 300 mln zł. Więc jak wydadzą na fabrykę 80 mln zł to jeszcze zarobią na całym biznesie, a do kasy państwa nie wpłyną grube miliony i tak oto mili państwo wygląda jak to się robi w Toruniu i w Polsce ! 11:09, 03.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WsiokWsiok

1 0

Osobom które nie mają wiedzy tylko należy uświadomić, że firmy zlokalizowane w strefach ekonomicznych są zwolnione z podatku dochodowego ! Nie płacą 19%, płacą 0% ! I taki gigant jak tzmo stawia tam fabrykę..... To jest możliwe tylko w Polsce. Takie strefy powinny być dla firm, które zaczynają i każdą złotówkę wolą inwestować w dalszy rozwój aniżeli płacenie podatku dochodowego. 10:17, 04.09.2019


© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone