Zamknij
REKLAMA

Tak będzie wyglądał niedzielny handel w Toruń Plaza! Które sklepy będą otwarte?

14:12, 09.03.2018 | Informacja prasowa, materiał partnera
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Nadesłana

Po galerii handlowej Atrium Copernicus głos w sprawie handlu w niedziele zabrała druga co do wielkości galeria handlowa w mieście, jaką jest Toruń Plaza. 

Od 1 marca 2018 r. wchodzi w życie ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele oraz w niektóre inne dni. W tym roku niedziele, w których będzie można zrobić zakupy we wszystkich punktach handlowych to pierwsza i ostatnia każdego miesiąca. W kolejnych latach zakaz handlu obejmie więcej dni. Od 2019 r. sklepy otwarte będą tylko w ostatnią niedzielę miesiąca. 

[ZT]14236[/ZT]

Od 2020 r. handel w niedziele zostanie całkowicie zakazany. Będą jednak wyjątki. Sklepy będą otwarte w dwie niedziele przed świętami Bożego Narodzenia, jedną niedzielę przed Wielkanocą oraz w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia. 

- Informujemy, że w dni, w których będzie obowiązywał zakaz handlu uregulowany ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni (Dz. U. z 05.02.2018 r., poz. 305), Centrum Handlowo-Rozrywkowe Toruń Plaza będzie otwarte w godzinach od 9.00 do 21.00. To, które sklepy będą otwarte, zależeć będzie wyłącznie od indywidualnej i samodzielnej oceny naszych najemców. To oni zdecydują czy w dni objęte zakazem wyrażonym w art. 5 ustawy sklep, stoisko czy punkt gastronomiczny, może być otwarty i czy może być prowadzona w nim sprzedaż. Jako wynajmujący powierzchnię, jesteśmy zobowiązani i dajemy możliwość funkcjonowania naszym najemcom, natomiast nie wpływamy na ich autonomiczne decyzje odnoszące się do przepisów ustawy. Najemcy naszego Centrum nie określili jeszcze, kto będzie otwarty, a kto nie. To pokaże pierwsza niedziela z ograniczeniem handlu, która przypada 11 marca – informuje Daria Sasiela – Dopieralska z Toruń Plaza.

Warto dodać, że postanowienia przywołanej wyżej ustawy nie doczekały się jeszcze kompleksowego omówienia. 

- Nowość tej regulacji sprawia, że nie została też wypracowana jednolita wykładnia przepisów ustawy. Z powyższych względów zastrzegamy, iż nasze stanowisko odnośnie dni i godzin otwarcia Centrum może w przyszłości ulec zmianie, zwłaszcza celem dostosowania do wykładni przepisów ustawy – podkreśla Daria Sasiela – Dopieralska.

Co sądzicie o zakazie handlu w niedziele?

[ALERT]1520601221454[/ALERT]

(Informacja prasowa, materiał partnera)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone