Zamknij
REKLAMA

Rozpoczynamy sezon turystyczny! W roli głównej Wisła

15:00, 23.04.2017 | MT
Skomentuj Inaugurację sezonu turystycznego uświetniło otwarcie Alei Wiślanej. Fot. Tomasz Berent
REKLAMA

W niedzielę o godz. 12 Toruń oficjalnie rozpoczął sezon turystyczny. Z tej okazji mieszkańcy, którzy mimo niepogody przyszli na Bulwar Filadelfijski, mogli wziąć udział w szeregu zabaw.

Tym razem sezon turystyczny zbiega się z obchodami Roku Rzeki Wisły. I jak podkreślał na niedzielnej konferencji prasowej prezydent Torunia Michał Zaleski, to właśnie najsłynniejszej polskiej rzece podporządkowany jest kalendarz wiosenno-wakacyjnych imprez. Kulminacja atrakcji przypadnie na sierpień, gdy w naszym mieście odbędzie się dwudniowy Festiwal Wisły.

- Toruń nigdy nie zapomniał o Wiśle. Bez niej miasto by nie istniało - mówił Zaleski. - Dzisiaj patrzymy na Wisłę jak na piękno natury, ale w najbliższych latach znów będzie wykorzystywana gospodarczo. Pojawią się barki i kontenery.

Inauguracja sezonu turystycznego odbyła się na Bulwarze Filadelfijskim, gdzie w okolicach przystani AZS stanęło namiotowe miasteczko. Torunianie i turyści mogli spróbować swoich sił na paintballowej strzelnicy, obejrzeć zabytkowe samochody z czasów PRL i zjeść wojskową grochówkę. Własny punkt ze sprzętem przygotowali także policjanci i ratownicy WOPR.

Z kolei na tyłach hotelu Copernicus oficjalnie otwarto Aleję Wiślaną, wzdłuż której rośnie 38 dorodnych dębów. Za sadzenie kilku z nich zabrali się urzędnicy z prezydentem na czele. Drzewa mają umilać spacery po Bulwarze Filadelfijskim.

- Ważne wydarzenia należy upamiętnić. Dęby są trwałe, długowieczne i symboliczne. Są odporne na miejskie zanieczyszczenia, mrozy, a nawet okresowe zalewanie w czasie powodzi - podkreślał Szczepan Burak, dyrektor magistrackiego wydziału środowiska i zieleni.

 

Z powodu złych warunków atmosferycznych, część atrakcji przeniesiono na czerwcowy Turniej Miast Kopernikańskich. 

(MT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

Ki kKi k

1 0

Jakubaszek coraz bliżej prezydenta.
Czy to jakiś znak co do przyszlych wyborów ? 23:12, 23.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

szpadelszpadel

0 0

Szpadel, czyli sztychówka jest najbliżej prezydenta. Może to jakiś znak?, że niebawem i była premier Ewa -szpadlica ( ta od metra w głąb i od przesiewania bagna pod Smoleńskiem do spółki z Putina ludżmi!) zawita do nas np. po pierniki, skoro psiapsiółka Teresa minister radę da już jej toruńskich wypieków nie wozi. 08:52, 24.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PawełPaweł

2 0

Zaleski hipokryta. Teraz promuje się przy sadzeniu drzew, a potem będzie ciąć pod "inwestycje". 11:06, 24.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do ...Pawełado ...Paweła

1 2

Hipokryta? jedna z moich sąsiadek, zajadła wręcz bojowa aktywistka z peło na swej posesji wycięła wszystkie!...wszystkie wieloletnie, stare, ale zdrowe drzewa, nawet te od północnej strony, mimo , że niczego jej nie zasłaniały! Ogołociła całą działkę. Co prawda miała ku temu prawo ( jej własnośc!), ale czemu to zrobiła? Chyba, żeby ...dokuczyć PiS i Szyszce. Przestań więc bredzić. 11:32, 24.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%