Zamknij
REKLAMA

Ta ścieżka powinna być już dawno gotowa. Co się stało?

15:20, 13.12.2016 | WG
Skomentuj
Tak ścieżka prezentowała się w lipcu. Teraz - poza zielenią - niewiele się na niej zmieniło, fot. Wojciech Giedrys
REKLAMA

Trakt łączący drogę rowerową wzdłuż trasy średnicowej i ścieżkę przy Strudze Toruńskiej miał być gotowy w tym roku. Prace jednak nie ruszyły.

Dlaczego w ogóle jeszcze nie rozpoczęła się budowa ścieżki łączącej te dwie trasy rowerowe? Budowa traktu była zapowiadana jeszcze w 2015 r. Dokumentacja miała zostać przygotowana w III kwartale tego roku, a prace miały zostać zrealizowane do końca listopada. Taki był plan.

Do tej pory nie udało się jednak rozpocząć prac na tym trakcie. Mieszkańcy Rubinkowa, którzy z niego korzystają, zwracają uwagę nie tylko na zły stan nawierzchni i kładki nad Strugą Toruńską, ale także na brak oświetlenia. Ten odcinek - mający ok. 150 m - biegnie między ogrodami działkowymi.

Okazuje się, że na drodze do rozpoczęcia prac stanęły procedury.

Według pierwotnych planów urzędnicy chcieli to zadanie zrealizować w dwóch etapach: najpierw projekt, a potem budowę. Dwa przetargi na wykonanie dokumentacji zakończyły się jednak fiaskiem. Ostatecznie drogowcy zdecydowali się ogłosić przetarg w trybie "projektuj i buduj". Ten wyłonił wykonawcę, z którym umowa została zawarta pod koniec lipca 2016 r.

- Z uwagi na wydłużone procedury pozyskania niezbędnych uzgodnień i opinii, w tym opracowania operatu wodno-prawnego, uzyskania zgody na dysponowanie gruntem działki stanowiącej wody płynące i zawarcia umowy wynikającej z prawa wodnego, prace budowlane nie zostaną rozpoczęte w bieżącym roku - tłumaczą miejscy urzędnicy.

Prace mają być zrealizowane do końca maja 2017 r. Zadanie zakłada budowę 150-metrowego odcinka traktu pieszo-rowerowego, ustawienie słupów oświetlenia, założenie trawników, rozbiórkę starej i budowę nowej kładki nad Strugą Toruńską.

(WG)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz